آدرس:

تهران - بزرگراه آیت‌ الله سعیدی - شرق به غرب - جنب پارکینگ ثامن

تلفن:

09129531015 - 09129511015

افزایش طول عمر کانکس

افزایش طول عمر کانکس

افزایش طول عمر کانکس به چه عواملی بستگی دارد. و چگونه طول عمر کانکس را افزایش دهیم. با توجه به افزایش هزینه های ساخت و نگهداری کانکس در اوضاع تورمی و یا حتی غیر تورمی، سوال بیشتر شرکت های بزرگ این بوده که طول عمر کانکس چقدر می باشد. و چگونه می توان آن را افزایش داد. در این مقاله می خواهیم موضوع عمر کانکس و عوامل وابسته به آن را شرح دهیم. ما این نگرانی را درک می کنیم. و به مشتریان می گوییم که اهداف زیر را در طول عمر در نظر بگیرند. و البته باید گفت که در هر نوع کانکس این موضوع متفاوت است. با کانکس آیسان همراه باشید.

افزایش طول عمر کانکس و طراحی آن

پیشنهاد ما این است که از مواد و مصالح مرغوب استفاده شود. تا طول عمر مناسبی را به شما بدهد. معمولا با توجه به شرایط آب و هوایی، نوع استفاده، میزان نازک کاری و تزئینات داخلی بین 20 الی 30 سال عمر مفید خواهد داشت. البته لازم به ذکر است. که رسیدگی های 5 ساله و استفاده از خدمات تعمیر و نگهداری کانکس می توانید این طول عمر مفید را تا 50 سال افزایش دهید.

نکته بعدی این است که این کانکس ویلایی قابلیت حمل داشته و یا بر جا ساخته و ثابت باشد. که در افزایش یا کاهش طول عمر موثر است. بعضی اوقات شرایط آب و هوایی خیلی تاثیر گذار است. و در این موارد باید حتما در زمان ساخت شرایط آب و هوایی محل استند کانکس را به سازنده کانکس توضیح دهید. تا بتواند با استفاده از عایق بندی درست و استفاده از مصالح مناسب آن مکان بیشترین طول عمر را با در نظر گرفتن راندمان به شما هدیه کند.

البته با توجه به تفاوت فاهش اختلاف قیمت با خانه های سنتی و مساوی بودن طول عمر مفید کانکس مسکونی و ویلایی با خانه های سنتی باز هم می توان گفت که کانکس ویلایی بسیار به صرفه تر از لحاظ اقتصادی بوده و طول عمر مناسبی دارد.

افزایش طول عمر کانکس و عوامل مربوط به تاسیسات

  • نوع و شرایط محیطی مورد استفاده که هر چقدر تغییرات آب و هوایی و شرایط محیطی متفاوت باشد در نتیجه طول عمر کانکس کاهش می یابد.
  • نوع کاربری کانکس که به صورت کانکس ویلایی یا مسکونی باشد. به طبع عمر بیشتر و در کانکس کارگاهی که استفاده سخت تری صورت می گیرد. و میزان جا به جایی بیشتر است. طول عمر کاهش می یابد.
  • طراحی کانکس نیز بر طول عمر بسیار موثر است. هرچه طراحی کانکس مهندسی تر و المان های طراحی، پخش وزن، نوع مصالح استفاده شده بسته به کاربری کانکس و شرایط محیطی دقیق تر انتخاب شود. در نتیجه طول عمر کانکس افزایش می یابد.
  • نوع مصالح مورد استفاده در ساخت که شامل، اسکلت کانکس، شاسی کانکس که با استفاده از تیر آهن های متفاوت ساخته شده است. وزن کانکس که معملولا کانکس های سبک عمر 15 الی 30 درصدی کمتری دارند. ورق های بنده که بسته به نوع رنگ مورد استفاده و ضخامت تاثیر 10 درصدی در طول عمر دارد. نوع جوش کاری که باید با الکترود باشد. و پرچ کمتری استفاده شود. عایق بندی مناسب که باعث افزایش طول عمر می شود. استفاده از تاسیسات برق کانکس که بسیار متفاوت است و کف پوش کانکس.
  • نوع بارگیری کانکس باید بسیار دقیق و با افراد حرفه ای انجام شود. و قلاب های بارگیری وزن مناسب را تحمل کند.