تهران، بزرگراه آیت‌ الله سعیدی، شرق به غرب، جنب پارکینگ ثامن

ال اس اف (LSF)

ال اس اف (LSF)

ال اس اف (LSF)

ال اس اف (LSF) سیستم قاب سبک فولادی LSF استفاده از اعضای فولاد سرد نوردشده از دهه 1850 میلادی آغاز گردید. ولی استفاده از آن تا انتشار اولین ضوابط انجمن آمریکایی آهن در 1946 گسترش زیادی پیدا نکرد. طراحی ویلا با LSF امروزه به‌دلیل کیفیت مناسب ساخت و سرعت بالا و مقاومت بالا در برابر زلزله از آن استفاده زیادی می شود . در کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و… جزئیات سازه lsf مورد استفاده قرار میگیرد .

این سیستم ساختمانی دارای تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بوده . ویلا پیش‌ساخته ال اس اف (LSF) به طور رسمی به‌ عنوان یکی از تکنولوژی‌های نوین ساختمان در کشور  معرفی شده است.

ساخت ویلا ال اس اف (LSF)

ویلا ال اس اف (LSF) سازه فولادی سبک که به اختصار به آن سازه (LSF) گفته می‌شود، یکی از سیستم‌های نوین ساختمانی است. که برای اجرای ساختمان‌های با طبقات محدود که معمولا تا پنج طبقه است استفاده می‌شود. ساخت ویلا به روش lsf از سیستم‌های مورد تایید مهندسان عمران در کشورهای توسعه یافته و مدرن است.

این سازه از ورق‌های فولادی نورد شده  که برای تامین پایداری ساختمان، صفحات و تخته‌های گچی و به عنوان پوشش درونی و قطعات دیواره خارجی به عنوان نما تشکیل شده است.

این سیستم توانایی ترکیب با سیستم‌های سازه ای دیگر را دارا است. استفاده از این سیستم وزن سازه را تا پنجاه درصد کاهش می‌دهد. و این بزرگ‌ترین امتیاز در برابر زلزله است.

مقاطع فولادی جدار نازک، ورق‌های فولادی گالوانیزه هستند. طراحی ویلا با ال اس اف (LSF) که با استفاده از نورد سرد و با استفاده از روش Roll Forming در کارخانه شکل دهی می‌شوند.

تولید و برش این مقاطع در کارخانه باعث می‌گردد، تولید مقاطع با کیفیت مناسب و یک‌نواخت در حجم و سرعت بسیار بالا انجام گیرد. قرارگیری این مقاطع فولادی در فواصل نزدیک به هم دیوارهای باربری را ایجاد می‌نماید که مقاومت و سختی مناسبی را در برابر بارهای جانبی ناشی از باد و زمین لرزه دارا است.

اجرای ال اس اف

ساختمان‌های فولادی سبک سرد نورد شده به دو روش کلی قاب بندی طبقه ای و قاب بندی دیواری ممتد اجرا می‌شوند. در روش اجرای طبقه‌ای ابتدا دیوار طبقه و سپس سقف و پس از تکمیل قاب بندی دیوار و سقف، دیوار طبقه فوقانی اجرا می‌شود. یعنی در روش اجرای دیواری، دیوارها در چند طبقه ساخته و نصب شده و سپس سقف طبقات اجرا می‌شود.

جهت طراحی ویلا و ساخت ویلا با سازه ال اس اف (LSF) با مهندسین کانکس آیسان سازه در تماس باشید.

طراحی سازه ال اس اف

این سیستم در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، ساختمان‌های مسکونی و اداری تا دو طبقه، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها، رستوران‌ها، کمپ‌های اقامتی و تفریحی و… ساخت ویلا استفاده می‌شود.

ساختمان‌های چند واحدی، دفاتر و ساختمان‌های تجاری کوچک ، ساختمان‌های ورزشی و آموزشی ، واحدهای صنعتی ، احداث نیم طبقه در داخل بناهایی با ارتقاع زیاد ، توسعه تعداد طبقات بر روی پشت بام ساختمان‌های موجود از دیگرفناوری های کانکس LSF هستند . این نوع کانکس ها کاربرد های پیش ساخته ای مثل سرویس‌های بهداشتی به صورت Box System بازسازی مناطق آسیب‌دیده از بلایای طبیعی (زلزله، سیل، طوفان، رانش زمین و… )را نیز دارند.

ویلا پیش ساخته ال اس اف میتواند به عنوان اسکان دائم یا نیمه وقت آسیب دیدگان از بلایای طبیعی مورداستفاده قرار بگیرد .این سازه با توجه به سرعت احداث و هزینه پایین میتواند کمک چشم گیری به مسدومان کند .همچنین میتواند مسکن کوچک و ارزان قیمتی برای جوانان نیز باشد .

لحاظ کردن ملاحظات فرهنگی، اقتصادی، جغرافیایی در طراحی طراحی شهرک بر اساس آخرین دستاوردهای علمی پیش‌بینی نیازهای شهری با لحاظ کردن طرح توسعه ساخت و ساز جدید در شهرهای کوچک و روستاها (اعم از مسکونی، آموزشی، فرهنگی و…)

محصول مرتبط: کانکس LSF

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به کانکس آیسان میباشد