تهران، بزرگراه آیت‌ الله سعیدی، شرق به غرب، جنب پارکینگ ثامن

تعمیر کانکس

تعمیر کانکس

تعمیر کانکس

تعمیر کانکس در محل یکی از خدماتی است که هر خریدار کانکس بعد از گذشت 5 تا 10 سال از زمان خرید سازه ممکن است به آن نیاز پیدا کند. و در بعضی موارد این عمل در واقع تعمیرات نیست بلکه تغییرات است. برای مثال ایجاد کردن یک درب در یکی از ضلع کانکس یا ایجاد و تعویض پنجره و یا حتی احداث سرویس و آشپزخانه داخل کانکس که این نوع کارها را می توان در بخش تعمیرات دسته بندی نمود.

مراحل تعمیرات کانکس

مراحل تعمیر کانکس در محل شامل چند مرحله است. در ادامه به تشریح هر کدام خواهیم پرداخت.

تعمیر بدنه خارجی کانکس

یکی از مراحل تعمیر کانکس مربوط به بازسازی بدنه خارجی و ترمیم آن است. این مورد بیشتر در کانکس کارگاهی اتفاق می افتد. زیرا جا به جایی های زیاد و برخورد ماشین آلات ساختمانی با این کانکس باعث خرابی در بدنه خارجی آن می شود.

در این مورد باید کانکس مورد بازدید حضوری صورت گرفته و کارشناسی شود. که ورق بدنه آن نیاز به تعویض دارد یا قابل تعمیر نیست. که در آن صورت فقط با کمی انجام عملیات صافکاری تعمیرات کانکس صورت گرفته و در نهایت نیز اگر نیاز به رنگ آمیزی بدنه خارجی باشد. آن را هم باید انجام داد. تا کانکس مانند روز اول خود شود.

البته در مواردی که سازه از نوع کانکس کامپوزیت یا کانکس چوبی باشد. کمی شرایط متفاوت و احتمال تعویض قطعاتی که در نما کار شده خیلی بیشتر است. زیرا در این نوع کانکس زیبایی ظاهری مسئله مهمی است. و در صورت تخریب بدنه خارجی ترمیم آن نیز بسیار دشوار تر خواهد بود.

اما از آنجایی که این نوع کانکس ها در فضاهای کارگاهی کاربرد ندارند. و اکثرا در فضای شهری مورد استفاده قرار می گیرند. امکان خرابی در بدنه خارجی آنها خیلی کمتر است.

تعمیرات نمای داخلی کانکس

در مواقعی که با تعمیر کانکس در محل برای نمای داخلی روبرو هستیم. ابتدا باید آسیب شناسی و نسبت به رفع دلیل تخریب اقدام و سپس عملیات تعمیرات را انجام دهیم. به طور کلی خرابی نمای داخلی کانکس دو دلیل اصلی می تواند داشته باشد.

یک مورد بحث از بین رفتن دیوارهای داخلی بر اثر رطوبت است. که این مورد در کانکس هایی که دیوار پوش آنها از MDF است. فقط اتفاق می افتد. در این هنگام باید ابتدا محل نشت آب که معمولا در سقف وجود دارد را پیدا کنیم. و به وسیله ایزوگام یا چسب های مخصوص آبندی آن را آبند نمود. و بعد نسبت به تعویض دیواره های داخلی اقدام کرد.

آسیب دیگری که باعث می شود. تا ما به تعمیر کانکس در محل برای نمای داخلی نیاز پیدا کنیم. آتش سوزی در داخل کانکس است. که در این مورد احتمال از بین رفتن عایق های جداره ها نیز وجود دارد. که می بایست به طور کامل دیواره های سوخته شده را از نو عایق کاری و سپس دیوار پوش را اجرا نمود. البته امکان دارد فقط بخشی از دیواره های داخلی آسیب دیده باشد. که در آن صورت نیز فقط آنهایی که آسیب دیده اند ترمیم می شوند. برای فضای داخلی احتمال و آسیب های دیگر مثل تخریب توسط شخص و یا ابزار آلات به ندرت اتفاق می افتد.

تعمیرات سیتم برق کشی کانکس

تعمیرات و یا تغیرات در سیستم سیم کشی نیز بخشی از تعمیر کانکس در محل به شمار می رود. که اگر کانکس دچار آتش سوزی داخلی و یا اتصال در سیم کشی شده باشد. باید سیم کشی آن بصور کامل تعویض و مجددا اجرا شود.

گاهی نیز فقط برای ارتقاع سیستم نیاز به انجام مجدد سیم کشی داریم. به طور مثال زمانی که می خواهیم چند دستگاه ذخیره برق یا دستگاه هایی با توان بالا در سازه نصب کنیم. نیاز داریم که سیستم سیم کشی ارتقاع یابد.

یا حتی در زمانی که می خواهیم چند پریز در جاهای مختلف به بدنه کانکس نصب کنیم. نیازمند تعمیر کانکس در محل برای انجام اصلاحات سیم کشی داریم. معمولا این عملیات بیشتر از چند ساعت یا حداکثر یک روز زمان نخواهد برد. مگر اینکه کانکس دارای سیتم پیچیده ای برای سیم کشی باشد. همچنین نیاز به تیم فنی کانکس برای تعمیرات نیست. و برقکارهای عمومی نیز به راحتی می توانند تغیرات جزئی را برای شما انجام دهند.

تعمیر درب و پنجره کانکس

درب و پنجره کانکس معمولا به ندرت اتفاق می افتد. که دچار خرابی و یا آسیب دیدگی شوند. مگر در مواردی که در هنگام باد شدید درب کانکس باز باشد. و از لولا در اثر برخورد با باد دچار آسیب شده و بد بسته شود. و مورد دیگر نیز یراق آلات و دستگیره درب و پنجره کانکس است. که شاید در طول سالیان و در اثر استفاده زیاد خراب و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. که این کار به راحتی قابل انجام می باشد. و بدون نیاز به تکنسین فنی نیز قابل برطرف شدن است.

تعمیر تخته کف و کفپوش کانکس

کف کانکس هایی که از نوع تخته ضد آب باشند. احتمال خرابی شان بسیار پایین است. زیرا در اثر برخورد آب و یا رطوبت بسیار مقاوم و دچار فرسودگی نمی شوند. اما اگر از نوع نئوپان و یا ام دی اف باشد. احتمال از بین رفتن آن در سالیان مورد استفاده وجود دارد. و نیازمند تعمیر کانکس در محل برای تعویض تخته کف آن هستیم. که بهتر است در هنگام تعویض از نوع تخته ضد آب استفاده شود. تا مجدادا دچار آسیب نگردد.

کفپوش کانکس نیز در اثر رفت و آمد های زیاد بعد از گذشت چند سال در محیط های پر رفت و آمد و اداری امکان دارد نیازمند تعمیر کانکس یا تعویض گردد. که در کانکس مسکونی به دلیل رفت و آمد کم این مورد معمولا پیش نیامده باشد. و کفپوش کانکس تا حدود 15 سال بدون رنگ پریدگی و پوسیدگی به کار خود ادامه می دهد. در نوع دیگر از کف نیز که نوع سرامیکی آن است. احتمال خرابی وجود ندارد. مگر اینکه در اثر جا به جایی های زیاد کانکس سرامیک کف آن از جای خود خارج شده و نیاز به تعمیر و نصب مجدد داشته باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به کانکس آیسان میباشد