قیمت سازه ال اس اف

قیمت سازه ال اس اف

قیمت سازه ال اس اف

قیمت سازه ال اس اف، در ابتدا به معرفی ال اس اف می پردازیم. ال اس اف از جنس فولاد است که در چندین مرحله و در کارخانجات سبک سازی می شود که به اصطلاح فولاد سبک سازی شده نیز در بازار معروف است. این سازه به دلیل جنس فولادی که دارد بسیار مستحکم است و در مناطق زلزله خیز زیاد استفاده می شود.

این سازه به عنوان چهارچوب کلی در ویلا پیش ساخته و کانکس های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. کانکس های فلزی در مواردی چون کانکس نگهبانی، کانکس سرایداری، اسکان موقت، زلزله زدگان و … کاربرد دارند. کانکس آیسان سازه در نمونه کارهای خود کانکس چوبی نیز موجود دارد. این سازه ها ظاهری چوبی دارند که دقیقا همانند ویلا چوبی است. همینطور سرویس بهداشتی و دیگر امکانات را نیز دارا می باشد و به عنوان یک خانه و یا ویلا قابل استفاده است. البته مزایای این نوع سازه ها از این موارد بیشتر است. به عنوان مثال برای ساخت این نوع سازه های پیش ساخته ی چوبی نیازی به اجرای شناژ نیست و روی زمین خاکی نیز قابل اجراست. از دیگر مزیت های کانکس چوبی آماده قابلیت جابجایی آن است. بعد از ساخت کانکس چوبی آماده با جرثقیل های مخصوص به زمین مورد نظر منتقل می شود و در آنجا بدون نیاز به پی بتنی روی زمین گذاشته می شود.

مطالعه کنید: ال اس اف (LSF)

نرم افزار طراحی ال اس اف

ال اس اف را با نرم افزار های معماری و عمران نیز قابل طراحی است ولی کانکس آیسان سازه چوب از نرم افزار تخصصی طراحی سازه های پیش ساخته علل خصوص ال اس اف استفاده می نماید.

تولید سازه ال اس اف

ساخت و تولید ال اس اف اوایل در خارج از کشور فقط انجام می شد و از مرز های کشور به ایران وارد می شد. امروزه همواره کارخانجات تولید ال اس اف در ایران نیز شکل گرفته و تولیدات ال اس اف به طور داخلی در حال انجام است. ال اس اف در خانه پیش ساخته هایی که به قیمت کم ساخته می شوند و اصطلاحا به آن ها اقتصادی گفته می شود استفاده می شوند چون هم قیمت کم تری نسبت به چوب یا متریال دیگر دارند و هم از مقاومت بالایی برخوردارند و هم از لحاظ وزنی جرم کم تری دارند و همینطور حجم کمتری را به عنوان ستون اشغال می کنند.

معایب سازه ال اس اف

سازه ال اس اف در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز دارد. ال اس اف به خودی خود قیمت بالایی ندارد ولی به دلیل وارداتی بودن و کمبود کارخانجات تولیدی بی دلیل قیمت گرفته و گاهی سخت می شود به دست آورد. در مناطق خیلی مرطوب و شرجی ال اس اف خیلی گزینه ی مناسبی نمی باشد و پیشنهاد ما سازه ی تمام چوب است. زیرا هم عمر بالاتری دارد و هم زیبایی را دو چندان می کند و در کل انتخاب هوشمندانه ای است. البته از لحاظ قیمتی کمی از ال اس اف بالاتر است ولی دلیل بر این نمی شود که گران باشد. زیرا در ازای قیمت بالاتر زیبایی و خدمت بالاتری به ساکنین سازه ارائه می دهد.

افزایش سرعت ویلاسازی با LSF

ارسال نظر