نمای داخلی کانکس

نمای داخلی کانکس 

دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان ها از اهمیت بسیار بالایی دارد. طراحی داخلی کانکس یکی از اولویت های معماری و طراحی داخلی است. دکوراسیون و طراحی نمای داخلی سازه های پیش ساخته به علت نوع کاربری آنها اهمیت زیادی دارد. چرا که آنها یکی از سازه های پیش ساخته ای هستند که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. با به کارگیری بهترین متد و شیوه های طراحی داخلی میتوان بهترین و به روز ترین کانکس را مورد استفاده قرار داد. در طراحی نمای داخلی کانکس نوع کاربری آن در نظر گرفته میشود. به عنوان مثال نمای داخلی برای یک کانکس مسکونی با یک کانکس اداری متفاوت است. تجهیزات و امکانات داخلی نصب شده برای هر کانکس متفاوت از کانکس دیگر است. گروه صنعتی کانکس آیسان سازه در طراحی نمای داخلی کانکس با استفاده از بهترین متریال موجود سلیقه مشتری را پیاده مینماید.

طراحی نمای داخلی کانکس کارگاهی

در طراحی نمای داخلی کانکس کارگاهی ساده ما عمدتا مساله پارتیشن بندی نداریم. و کانکس به صورت یک سالن است. بنابراین در طراحی انتخاب های ما تنها محدود به دیوار پوش و تنوع استفاده آن است. البته پنجره ها و درب ها نیز جزو نمای داخلی محسوب میشود. ولی به صورت کلی طراحی نمای داخلی کانکس بیشتر در کانکس های با متراژ بالا برای مسکونی و اداری و ویلایی به چشم می آید.

نمای داخلی کانکس ویلایی

اگر بخواهیم نمای داخلی را در کاربری های مختلف مورد برسی قرار دهیم. نمای داخل کانکس ویلایی جز مهمترین آنها است. زیرا محلی برای اسکان اعضای خانواده و به نوعی سکونت گاه محسوب میشود. که باید دارای امکانات رفاهی برای اعضای خانواده باشد. داخل کانکس ویلایی دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی و حمام، فضای آشپزخانه مجهز به کابینت و متعلقات آن، اتاق خواب یا استراحت به همراه یک سالن نشیمن به صورت حداقلی باید باشد. و در مساحت های بزرگ ممکن است چند سرویس بهداشتی به صورت ایرانی و فرنگی، فضای میز بیلیارد، اتاق فیلم و اتاق خواب های بیشتری تعبیه شده باشد.

نمای داخلی کانکس فروشگاهی

در این کاربری شرایط کمی متفاوت تر بوده و به جای امکانات رفاهی، داخل کانکس فروشگاهی باید دارای قفسه ها و طبقاتی باشد. که بتوان از آن برای قرار دادن اجناس و کالاها استفاده کرد. البته داخل کانکس فروشگاهی بسته به نوع خدمات ممکن است دارای شرایط و بخش های فرعی مانند انبار، مطبخ و یا سردخانه در نوع های فست فودی باشد. همچنین توجه به محل بازشو یا در واقع تعبیه محل تحویل جنس به مشتریان داخل کانکس فروشگاهی به طوری که با مابقی فضای داخلی هماهنگ باشد. نیز جز نکات قابل توجه در این کاربری است.

نمای داخلی کانکس اداری

کانکس اداری به دلیل وسعت و کاربرد خود دارای فضای داخلی مانند دفتر کار است. و با توجه به وسعت ممکن است اتاق ها یا پارتیشن های تفکیک کننده فضای داخلی متعددی داشته باشد. توجه به میزان روشنایی و نور کافی برای انجام فعالیت های کارمندان داخل کانکس اداری یکی از اصلی ترین موارد مورد توجه در این کانکس است.

نمای داخلی کانکس نگهبانی

این کانکس که برای نگهبانی مجموعه ها و شرکت ها بکار میرود. دارای دو حالت سرویس دار و کیوسک است. نمای داخلی کانکس نگهبانی کوچک فقط یک کانتر برای قرار گیری سیستم مانتیتورینگ و دفتر ثبت ورود و خروج بوده و دیواره های آن نیز دارای پنجره های بزرگی است. اما داخل کانکس نگهبانی بزرگ معمولا یک اتاق استراحت و سرویس بهداشتی به همراه حمام نیز تعبیه میگردد. تا یک نفر به صورت شبانه روزی بتواند داخل کانکس قرار گیرد.

همانطور که گفته شد کانکس ها سازه های پیش ساخته ای هستند که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. از این کانکس ها میتوان برای زندگی، برای تدریس و آموزش، فروش محصولات مختلف و برای کار استفاده کرد. کانکس ها در اندازه های مختلفی ساخته میشوند که با تجهیزات پیشرفته میتوان آنها را مجهز کرد. و به مدت زمان خیلی طولانی مورد استفاده قرار داد. طراحی داخلی کانکس ها یکی از قسمت های بسیار مهم ساخت کانکس ها میباشد. و با کمی نوآوری و خلاقیت میتوان یک محیط بسیار شیک و زیبا را ایجاد کرد. امروزه ایده های مختلفی برای ساخت و طراحی داخلی کانکس ها ارائه میشود. که میتوان از آنها برای داشتن یک محیط آرامش بخش استفاده کرد.

ویژگی های طراحی داخلی کانکس

در طراحی نمای داخلی کانکس مسائل مهمی مورد اهمیت قرار میگیرند. و این ویژگی ها میتواند قابلیت استفاده از کانکس را بالا ببرد. در زمان طراحی کانکس ها باید به جزئیات زیادی مانند رنگها، استفاده از پنجره های UPVC و همچنین به کارگیری شیشه های دو جداره و سقف ها اهمیت زیادی داد. این مسائل در راحتی کانکس ها اهمیت زیادی دارند و کارایی آن را افزایش میدهند. البته ویژگی های دیگری مانند عایق بودن در مقابل گرما و همچنین سرما نیز اهمیت دارد و باید به آن توجه خاصی کرد. در کنار عایق گرما و سرما باید از پوشش های مناسبی برای عایق صدا نیز در کانکس ها استفاده کرد. توجه کردن به تمامی این ویژگی ها در طراحی نمای داخلی کانکس ها اهمیت زیادی دارد. و میتوان با به کارگیری ایده های مختلف و متنوع بهترین نوع کانکس را طراحی و مورد استفاده قرار داد.

نورپردازی مناسب در طراحی کانکس

یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی نمای داخلی کانکس باید به آن توجه کرد نورپردازی داخلی کانکس میباشد. امروزه در طراحی داخلی کانکس از نورپردازی خاصی استفاده میشود تا نور به صورت یکسان و مناسب در تمام محیط پخش شود. از آنجایی که بیشتر کانکس دارای فضای محدودی است، به کار بردن نور مناسب اهمیت زیادی دارد تا که هیچ مشکلی در دید ایجاد نکند. استفاده از نورها و رنگ های مناسب در طراحی داخلی کانکس کمک میکند تا بتوان یک محیط بسیار جذاب و آرامش بخش ایجاد کرد. و بتوان از آن برای امور مختلفی استفاده کرد. امروزه از آخرین تکنولوژی های روز و وسایل بسیار پیشرفته برای طراحی کانکس استفاده میشود تا که یک محیط بسیار راحت در اختیار کاربر قرار داده شود.

کارشناسان و طراحان ساخت کانکس

کارشناسان و طراحان اهمیت بسیار زیادی به طراحی و ساخت کانکس میدهند. و در تلاش هستند تا از به روز ترین تکنولوژی های روز در ساخت و طراحی استفاده کنند. این افراد از ایده های خلاقانه و مبتکرانه برای ساخت و طراحی داخلی کانکس ها استفاده میکنند. تجربه طراحان بسیار بالا است و تاکنون توانسته اند موفقیت بسیار زیادی در این زمینه به دست آورند. و بهترین کانکس ها را طراحی کنند و بسازند. این طراحان از تکنیک ها و استانداردهای بین المللی برای ساخت و طراحی استفاده میکنند.

برای مثال از درب و پنجره های UPVC استفاده میکنند. جنس دیوارپوش ها را از MDF و یا PVC انتخاب میکنند. از درب های ضد سرقت استفاده میکنند. رنگ های متنوع و شاد را بر حسب نوع کاربرد کانکس مورد استفاده قرار می دهند.

از آنجایی که از کانکس ها برای مصارف مختلف استفاده میشود و اندازه های آنها با هم فرق میکند. در طراحی هر کانکس میتوان از شیوه و اصول خاصی استفاده کرد. ما در طراحی داخلی کانکس ها بهترین تجهیزات و متریال ها را به کار می بریم. تا نه تنها کانکس کیفیت بالایی داشته باشد، بلکه تا جای ممکن زیبا باشد. ایده های ما برای طراحی داخلی کانکس ها بسیار منحصر به فرد و خاص میباشد و دارای خلاقیت بسیار زیادی میباشند.

ارسال نظر