نمای کانکس

نمای کانکس

نمای کانکس موضوعی مهم و با اهمیت است. زیرا در اولین برخورد، بیننده با این سازه پیام تصویری به ذهن او مخابره می‌شود و با سرعت بسیار بالا در ناخودآگاه او پردازش و یک تصویر ذهنی به همراه یک سری اطلاعات را به شخص می‌رساند. این مسئله زمانی مهم می‌شود که بخواهیم تفاوت ایجاد نموده و در ذهن بیننده متمایز دیده شویم. به طور مثال در یک مجموعه یا کارگاه عمرانی که تعداد زیادی کانکس کارگاهی وجود دارد. که کاربری مختلفی از جمله اسکان پرسنل، غذا خوری، سرویس بهداشتی، اتاق مهندسین و بسیاری دیگر برای آن تعریف شده است.

ما قصد داریم برای مدیر پروژه و یا دفتر فروش واحدهای مجموعه نیز یک کانکس بسازیم. برای اینکه شخص به محض ورود به مجموعه بتواند تشخیص دهد که دفتر مدیر پروژه و یا اتاق مهندسین کدام است. باید تفاوت ظاهری در نمای کانکس وجود داشته باشد. تا آن را از سازه های دیگر، مانند اتاق استراحت پرسنل متمایز کند. از این طریق به راحتی می‌توان یک مجموعه کاری را با سلسله مراتب و چارت سازمانی آن بدون هیچ گونه توضیحی و به صورت بصری تعریف کرد.

موضوع بعدی نمای کانکس کافی شاپ و یا کانکس فست فود را در نظر بگیرید. این نوع کاربری قطعا باید دارای تفاوت زیادی با یک کانکس کارگاهی باشند. زیرا کاربری و نیاز فضا این را طلب می‌کند. که هم مسائل مربوط به بهداشت در کانکس متفاوت میباشد. و هم شکل کلی نمای ظاهری کانکس باید طوری طراحی شده باشد، که مخاطب را جذب کند و باعث افزایش فروش آن گردد. زیرا همانگونه که پیش تر گفته شد. نمای ظاهری سریع ترین پیام بصری حاوی اطلاعات کلی را به ذهن مخاطب مخابره میکند. اگر در این مورد موفق شود تصویر خوبی در ذهن بینندگان ایجاد کند، باعث جذب مشتری و در نهایت بالا رفتن فروش یک کیوسک فست فود یا فروشگاه سیار میگردد.

طراحی نمای کانکس

کانکس آیسان برای این منظور و با آگاهی از اهمیت این موضوع در موفقیت تجاری یک کانکس فروشگاهی و یا خدماتی اقدام به طراحی سه بعدی نمای کانکس برای کاربری خاص خود در مرحله پیش تولید میکند. این امر علاوه بر برطرف کردن خطاهای احتمالی در هنگام ساخت کانکس باعث ظهور محصولی جدید با نگاهی نو میگردد. که به خوبی خریدار کانکس را به هدف خود که همانا ثبت در ذهن مخاطب میباشد میرساند.

البته این امر نیازمند دانش مهندسی و طراحی محصول میباشد. که گروه طراح باید با مراحل ساخت و تولید نیز کاملا آشنا و مسلط باشند. تا جزئیات طرح و نمای کانکس کاملا مشابه آنچه در نهایت تولید خواهد شد باشد. همیشه در دنیای تجارت برندهای بزرگ برای پیشی گرفتن از رقیبان خود به دنبال ایجاد تفاوت در خدمات رسانی و نوع محصول خود میباشند. تا از این طریق خود را در حافظه مشتریان ثبت نمایند و شاهد فروش روز افزون محصولات خود باشند. توجه به نما نیز همواره جز این دسته از اقداماتی میباشد که کاملا شبیه به بسته بندی متفاوت محصول و یا خدماتی متمایز عمل میکند. و مانند یک ویترین در ذهن خریداران به ثبت میرسد.

زیبایی نمای سازه

پیشنهاد ویژه کانکس آیسان برای زیبایی نمای کانکس استفاده از مصالح درجه یک و لوکس میباشد، که البته باید از دوام کافی برخوردار باشند. زیرا بارها شاهد تولید محصولات لوکسی بوده ایم که با گذشت زمان کوتاهی از تولید آنها شکل ظاهری و لوکس خود را به دلیل بی کیفیتی مصالح از دست داده اند. که شامل رنگ پریدگی متریال در اثر تابش خورشید و یا از بین رفتن مصالح به دلیل بارندگی و این گونه موارد در گذشته بوده ایم. که اینها همه حاصل بررسی نکردن کانکس در مرحله پیش تولید میباشد.

مسئله بعدی استفاده از جداره شیشه ای بزرگ و ایجاد نور پردازی در هنگام شب میباشد. که باعث زیبایی و خاطره انگیزی نمای کانکس در هنگام شب میگردد. همچنین ایجاد فضای سبز و یا گلدانهای بزرگ در کنار کیوسک نیز به زیبایی آن می افزاید.

برای طراحی و تولید هر کانکس جهت اجرای نمای بیرونی کانکس و نمای داخلی آن، میتوان از ابزار و مصالح متفاوتی متناسب با نیاز هر مشتری استفاده نمود.

برای ساخت انواع کانکس میتوان از مصالح متفاوتی همچون پانلی (ساندویچ پانل)، سایدینگ، نمای کامپوزیت، نمای چوب ترموود، نمای دکوراتیو و… استفاده کرد.

هر یک از مواد و مصالح در زمینه کاربری مناسب به خود، عملکرد بهتری را ارائه میدهند. در ادامه به برخی از این مصالح و موارد کاربری آن اشاره میکنیم.

انواع نمای خارجی کانکس و کاربرد آن

 • کانکس با نمای سایدینگ: نمای سایدینگ برای مواردی چون کانکس ویلایی بسیار کارآمد میباشد. نمای سایدینگ به دو صورت PVC و فلزی الکترواستاتیک مورد استفاده قرار میگیرد.
 • کانکس با نمای چوب ترموود: یکی از انواع کانکس ویلایی را میتوان بنا به درخواست مشتری، با مصالحی به نام ترموود طراحی و تولید کرد. نمای این نوع کانکس به صورت چوبی میباشد. اما در برابر شرایط هوایی نیز مقاوم میباشد. این نوع نما در برابر بارندگی و حشرات موذی نیز دارای مقاومت مناسبی میباشد.
 • کانکس با نمای کامپوزیت: نمای کامپوزیت عموما در ساخت کانکس دفاتر فروشگاهی و کانکس فروشگاهی استفاده میشود. از دیگر موارد قابل استفاده میتوان کیوسکهای شهری و هم چنین بین راهی را نام برد. کامپوزیت از جمله مصالحی است که سبک وزن و مقاوم میباشد.
 • کانکس با نمای شیشه ای: از کانکس نمای شیشه ای میتوان در موارد کاربری زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال میتوان در طراحی کانکس اطلاعات، کانکس خدماتی، کانکس فروشگاهی، کانکس نگهبانی و… نمای شیشه ای را مدنظر قرار داد. در ساخت اینگونه کانکس مقاومت کانکس بسیار مورد توجه میباشد، تا در اثر حوادث احتمالی، مشکلاتی پیش رو نباشد.
 • کانکس با نمای ساندویچ پانل: ساندویچ پانل از جمله مصالح ساختمانی میباشد که از جمله ویژگی آن میتوان به مقاومت بالا در برابر شرایط هوایی، خوردگی، صوت و رطوبت و… اشاره کرد. ساندویچ پانل بسیار مستحکم بوده و با این حال سبک وزن نیز میباشد.
 • کانکس با نمای دکوراتیو: نمای دکوراتیو را میتوان برای کانکس اداری و کانکس مدیریتی و موسسات مورد استفاده قرار داد. برای این منظور از ساندویچ پانل پلی یورتان دکوراتیو در ساخت کانکس استفاده میشود.
 • کانکس با نمای فایبری: برای ساخت کانکس با نمای فایبری از مواد و مصالحی با نام فایبرگلاس استفاده میشود. استفاده از این گونه مصالح سبب افزایش قدرت و توان سازه میشود.
 • رنگ کانکس: کانکس بر اساس سلیقه مشتری و یا بر اساس استاندارد رنگ آمیزی موجود رنگ شده و تحویل مشتری میشوند. رنگهای استفاده شده برای رنگ آمیزی کانکس، استاندارد لازم برای ماندگاری بیشتر را دارد. به طوریکه در برابر سرما و گرما و آفتاب و دیگر عوامل محیطی ماندگاری بیشتری از خود نشان میدهد.

نمای کانکس چرخدار

کانکس چرخدار از لحاظ نما بسیار متنوع میباشد و میتوان به عنوان یکی از کانکس های زیبا در صنعت پیش ساخته معرفی کرد. کانکس چرخدار با نمای چوبی بیشتر به عنوان کانکس کافی شاپ یا کانکس فروش غذا کاربرد دارد. اما میتوان در موارد دیگر نیز از کاروان پیش ساخته استفاده کرد.

کانکس چرخدار با نمای کامپوزیت نیز بیشتر به عنوان کلاس مدرسه و دفاتر آموزشی سیار کاربرد دارد. کانکس چرخدار با نمای سایدینگ نیز اغلب جنبه تفریحی و کاربری مسکونی دارد. کانکس چرخدار با نمای معمولی نیز اغلب جهت اسکان کارگران و تجهیز به عنوان کانکس سرویس بهداشتی کاربرد فراوان دارد.

نمای کانکس اداری

کانکس اداری گروه صنعتی کانکس آیسان دارای نمای بیرونی و داخلی مختلفی است. کانکس اداری با نمای سایدینگ یکی از زیباترین نماها میباشد. کانکس دارای نمای داخلی از نوع نما pvc  میباشد.

کانکس اداری با نمای داخلی PVC قابل شستشو و طول عمر بالا میباشد. کانکس اداری با نمای بیرونی فایبرگلاس هم یکی از نماهای فانتزی اجرا شده است که دارای طرحهای مختلف از جمله کانکس اداری طرح نما چوب و کانکس اداری طرح نما آجر میباشد.

نمای داخل کانکس ویلایی

در میان انبوهی از کانکس‌، کانکس ویلایی یکی از شیک ترین طراحی‌ ها را دارد. طراحی داخلی کانکس ویلایی به گونه‌ ای است که شما را به یاد ویلاهای سبک مدرن می‌ اندازد.

هرچند فرم و ظاهر اینگونه کانکس‌ تقریبا مشابه با کانتینر است. اما تفاوتهای بنیادی بین آنها وجود دارد. که بتوان آنها را به راحتی از هم تشخیص داد. طراحی کانکس‌ ویلایی معمولا با سبکهای خاص طراحی می‌شود. کانکس‌ ویلایی، انواع مختلفی دارد. اما در ذات طراحی، تمامی آنها در دکوراسیون داخلی به یک شکل طراحی و اجرا میشوند.

نمای داخلی کانکس

در خرید کانکس پارامترهای بسیار بر تصمیم مشتری تاثیرگذار میباشد. مشتریان علاوه بر استحکام کانکس، مرغوبیت و زیبایی ظاهر بیرونی کانکس به دنبال نمای زیبا و مناسب داخل کانکس هستند.

نمای داخلی کانکس یکی از مسائل مهم در انتخاب و خرید کانکس میباشد. داخل یک کانکس در مرحله طراحی و ساخت بایستی قابل پیش بینی باشد. و پارتیشن بندی داخل کانکس و دکوراسیون داخلی کانکس مد نظر باشد. نوع کاربری کانکس بایستی در زمان طراحی در نظر گرفته شود. و متناسب با آن طراحی داخلی کانکس انجام میگیرد.

به عنوان نمای داخلی برای یک کانکس مسکونی با یک کانکس اداری متفاوت میباشد. تجهیزات و امکانات داخلی نصب شده برای هر کانکس متفاوت از کانکس دیگر میباشد. ما در طراحی داخلی کانکس با استفاده از بهترین متریال موجود سلیقه مشتری را پیاده میکنیم.

زیبایی و دوام بخش داخلی کانکس ویژگی برتر تولیدات کانکس آیسان نسبت به سایر همکاران ما میباشد.

کانکس با پوشش MDF

برای اینکه داخل کانکس نمای زیبایی به خود بگیرد. باید به نمای سازه توجه داشت. برای این منظور اولین جای کانکس که به چشم میخورد، دیوارهای کانکس میباشد.

دیوار کانکس را میتوان به چند حالت پوشش داد. که یکی از راه های پوشاندن دیوار داخلی کانکس، استفاده از دیوار کوب در کانکس میباشد. که به وسیله آن دیوار داخلی کانکس پوشانده میگردد.

دیوار کوبها دو نوع متفاوت دارند. که از هریک از آنها میتوان در داخل کانکس استفاده نمود. اولین نوع دیوار کوب از جنس MDF میباشد. که با استفاده از آن میتوان نمای داخلی سازه پیش ساخته را MDF کرد. و نوع دیگر دیوار کوبها از جنس PVC میباشد. که با استفاده از دیوار کوب PVC میتوان به دیوارهای کانکس زیبایی دارد.

مشخصات فنی

 • استراکچر دیواره، کف و سقف کانکس به صورت یکپارچه از پروفیلهای ERW فولادی سنگین ۴۰×۴۰ و ۸۰×۴۰ به صورت مشبک.
 • تعبیه هوکهای قوی به همراه استیفرهای تقویت شده روی ستونهای اصلی کانکس از میلگرد نمره 18، 20 و 22 جهت بارگیری و جا به جایی کانکس.
 • شاسی کشی مقاوم به صورت موازی با پلهای عرضی از تیرآهن IPE استاندارد در سایزهای 14، 26، 18، 20، متناسب با ابعاد کانکس.
 • کلیه اتصالات استراکچر از نوع جوش ممتد در نقاط مختلف با الکترود آماد نوع حرفه ای همراه با اجرای کوتینگ زینکرومات به ضخامت 40 میکرون.
 • قیر پاشی کامل زیر کانکس در دو مرحله جهت جلوگیری از نفوذ سرما، رطوبت و حشرات موذی.
 • پوشش نمای خارجی دیوارهای کانکس از ورق گالوانیزه، آلومینیوم، ساندویچ پانل، دکوراتیو، سایدینگ، و یا کامپوزیت.
 • عایق دیواره و سقف از شیتهای پلی استایرن فشرده مقاوم در برابر گرما و سرما و صدا به ضخامت 40 میلی لیتر با دانسیته بالا.
 • نصب ورقهای بدنه و سقف کانکس به وسیله پرچهای آلومینیومی فولادی سر پهن با فواصل بسیار کم.
 • تسمه کوبی در نقاط over lab ورقها با نبشی و تسمه های آلومینیومی.
 • اجرای کف داخلی کانکس از تخته استاندارد MDF 16 میلیمتر مقاوم در برابر رطوبت و لرزش صدا.
 • اجرای کف پوش منقوش ضد آب لینو لئوم طرح LG که روی تخته کف تثبیت میگردد.
 • پوشش سطوح داخلی دیواره و سقف کانکس از تایلهای PVC ضد اشتعال یا شیتهای MDF بنا به درخواست خریدار.
 • درب و پنجره تلفیقی از پروفیلهای آلومینیوم رنگی الکترواستاتیک آنودایز شده مشبک، با مرغوبترین یراق آلات و شیشه رنگی و رفلکس یا ساده.
 • نصب پرده لوردراپه.
 • نصب کپسول آتش نشانی.
 • تعبیه فریم فلزی کولر قابل استفاده جهت کولرهای آبی، گازی پنجره ای و اسپیلت.
 • اجرای وایرینگ با استفاده از سیم و کابل استاندارد، با سایز متناسب با آمپراژ مصرفی داخل داکت های PVC.
 • نصب چند چراغ روشنائی داخلی فلورسنت زوجی مشبک و روشنائی خارجی توسط چراغ حفاظ دار لگراند.
 • نصب کلید و پریز برق از نوع درجه یک ایرانی به همراه فیوز مینیاتوری حرارتی نوع صادراتی و ورودی برق کانکس توسط کانکتور 25 آمپر سوکتی در بدنه بیرونی کانکس.
 • اجرای آبدارخانه اوپن یا بسته همراه با کابینت های MDF یا کابینت فلزی با پوشش رنگ طرح MDF به صورت دیواری و زمینی، به همراه سینک و آبچکان تمام استیل. در صورت لزوم اجاق گاز بنا به درخواست خریداران محترم.
 • اجرای سرویس بهداشتی کامل حمام و توالت ایرانی و فرنگی با مرغوب ترین چینی آلات، به همراه وان زیر دوشی و سرویس آینه و ضمائم مربوطه و در صورت لزوم آبگرمکن، فلاش تانک و تهویه برقی بنا به در خواست خریدار محترم.
 • اجرای کف سرویس بهداشتی توسط فایبرگلاس یکپارچه یا ورق آلومینیومی آجدار به ضخامت حداقل 0/7 میلیمتر و یا 2 میلیمتر مطابق درخواست خریدار محترم.
 • اجرای تاسیسات آب سرد و گرم از لوله و اتصالات پلی اتیلن مرغوب به صورت رو کار و نصب شیرآلات سرویس بهداشتی و آبدارخانه از نوع مرغوب اصل و طرح شیبه یا قهرمان بنا به درخواست خریدار محترم.
 • اجرای رنگ آمیزی بدنه خارجی کانکس با رنگ روغنی صنعتی سریع خشک.
ارسال نظر