ویژگی کانکس فروشگاهی مناسب

ویژگی کانکس فروشگاهی مناسب

ویژگی کانکس فروشگاهی مناسب

ویژگی کانکس فروشگاهی مناسب

ویژگی کانکس فروشگاهی مناسب، برایتان شرح خواهیم داد. با کانکس آیسان همراه باشید. کانکس‌ های فروشگاهی در مدل‌ های مختلفی به بازار عرصه می‌ شود. این کانکس با توجه به کسب و کاری که قرار است در آن انجام شود. باید دارای ویژگی‌ ها و امکانات مناسبی باشد. به نظر شما ویژگی‌ های یک کانکس فروشگاهی مناسب چیست؟

کانکس فروشگاهی باید ابعاد مناسبی داشته باشد

ویژگی دیگر کانکس فروشگاهی مناسب این است که کانکس باید دارای فضای کافی برای ارائه محصولات باشد. از این رو ابعاد کانکس فروشگاهی می تواند ویژگی مهمی باشد. که باید به آن توجه کرد. اندازه استاندارد کانکس فروشگاهی چیزی حدود 19.8 متر مربع (عرض 3.3 متر و طول 6 متر) است. البته بنابر نیاز و درخواست مشتری می توان این ابعاد را تغییر داد. ارتفاع کانکس فروشگاهی بستگی به شغل مورد نظر دارد. ولی بهتر است ارتفاع آن تا حدی باشد که بتوان به راحتی در آن فعالیت کرد. البته باید گفت در ساخت کانکس فروشگاهی محدودیتی برای ابعاد وجود ندارد. اما به هرحال با توجه به نوع کاربرد مورد نظر، باید ابعاد لازم برای کانکس را در نظر گرفت.

دیواره کانکس باید ضد حریق باشد

دیواره‌های داخلی کانکس باید در برابر آتش‌سوزی و هم چنین هر گونه ضربه و فشار، مقاومت لازم را داشته باشد. ساندویچ پانل‌های ضد حریق می‌توانند بهترین گزینه برای ساخت این کانکس‌ها باشند. بنابراین استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری ساخته شده از پشم سنگ یا پلی یورتان با رنک آتش سوزی A یا B میتواند یکی از ویژگی‌های یک کانکس فروشگاهی مناسب و با کیفیت باشد.

دیواره بیرونی کانکس باید در برابر مواد شیمیایی، رطوبت و حشرات مقاوم باشد

ویژگی دیگر اینکه کانکس فروشگاهی مناسب باید دیواره بیرونی کانکس فروشگاهی مرغوب باید از موادی ساخته شده باشد. که در برابر مواد شیمیایی، حشرات موذی و زنگ‌زدگی مقاومت بالایی داشته باشد. کانکس‌های فروشگاهی معمولا در فضای شلوغ و سرباز مستقر می‌شوند. از این رو توجه به این نکته می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. باز هم باید بگوییم ساندویچ پانل دیواری بهترین گزینه برای ساخت یک کانکس فروشگاهی است. پوشش این پانل‌ها معمولا از آلوزینک یا ورق گالوانیزه رنگ شده است. که مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و رطوبت دارد. نمای سایدینگ و کامپوزیت نیز در ساخت کانکس فروشگاهی استفاده می شود. همچنین دیوار پوش‌های کانکس‌های فروشگاهی را می توان از پی وی سی روکش دار ساخت.

کانکس فروشگاهی باید دارای تجهیزات امنیتی ‌باشد

یک کانکس فروشگاهی در مواقعی ممکن است تعطیل شود. و قطعا نمی‌تواند بیست و چهار ساعته باز باشد. بنابراین درست مانند یک مغازه سنتی نیاز به تجهیزات امنیتی دارد. برای این منظور می توان از درب های ضد سرقت و یا کرکره های برقی در ساخت یک کانکس فروشگاهی استفاده نمود. در غیر این صورت حتما باید دارای سیستم حفاظ آهنی باشد. و یک حفاظ آکاردئونی برای امنیت فروشگاه ضروری است. همچنین می‌توان از دوربین مدار بسته برای این کانکس‌ها استفاده کرد.

کانکس فروشگاهی باید دارای قفسه و ویترین باشد

یک کانکس فروشگاهی مناسب برای فروش محصولات مختلف، باید امکاناتی نظیر قفسه، کابینت و ویترین باشد. قطعا شما نیاز به محلی برای نگهداری و ارائه محصولات دارید و نمی‌توانید آنها را روی هم انباشته کنید. اگر چه این مطلب شاید در ظاهر چندان اهمیت نداشته باشد، اما وجود قفسه بندی مناسب در داخل یک کانکس فروشگاهی از مهم‌ترین ملزومات آن است.

یخچال فروشگاهی برای کانکس‌ فروشگاهی

اگر محصول شما نیاز به نگهداری در دمای پایین دارد، کانکس فروشگاهی مناسب برای شما باید دارای یک یخچال فروشگاهی باشد. از این کانکس‌ها برای فروش بستنی، ساندویچ و مواد غذایی فاسد شدنی استفاده می‌شود، شما باید در هنگام خرید به این نکته توجه کنید.

کانکس فروشگاهی باید دارای سیستم تهویه هوا باشد

از کانکس‌های فروشگاهی می توان برای تهیه و فروش فست فود و غذاهای خیابانی استفاده کرد. بنابراین این کانکس‌ها باید دارای سیستم تهویه هوا و تجهیزاتی مثل هود باشد.

سیستم های گرمایـشـی و سرمایشی

داشتن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و در نظر گرفتن تمهیداتی برای اجرای این سیستم‌ها، مسئله‌ای است که باید در زمان طراحی یک کانکس فروشگاهی در نظر گرفته شود. نور تاب‌ها، جایی برای کولر، مخزن آب و بخاری از مواردی است که یک کانکس فروشگاهی باید به آنها مجهز باشد.

درب و پنجره کانکس فروشگاهی

از انواع درب های یو پی وی سی و آلومینیومی برای ساخت درب کانکس فروشگاهی استفاده می‌شود. در ساخت کانکس فروشگاهی می‌توان درب ورودی را از شیشه‌های سکوریت که بصورت لولایی و یا کشویی باز می‌شوند، انتخاب نمود. در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد و در مقابل تغییرات دمایی بسیار مقاوم است.
کانکس فروشگاه محلی برای عرضه محصولات است، بنابراین پنجره‌های کانکس باید به گونه‌ای طراحی شود که در آن تمام اجناسی که قرار است در این فروشگاه پیش ساخته به نمایش و فروش گذاشته شود، به خوبی قابل رویت باشد.

سرویس آشپزخانه برای کانکس فروشگاهی رستورانی

برای کانکس‌های رستورانی و تهیه و عرضه فست فود، داشتن سرویس آشپزخانه و تجهیزاتی مثل اجاق گاز، سینک، یخچال، مخزن ذخیره آب و کابینت جز ضروریات یک کانکس فروشگاهی است. هر خریدار با توجه به نیاز و کاربری خود میتواند اقدام به تجهیز کانکس ‌کند.

کانکس فروشگاهی باید نمای ظاهری زیبایی داشته باشد

یک کانکس فروشگاهی معمولا در محیط شهری بکار گرفته می‌شود. و در معرض دید افراد زیادی است. بنابراین طراحی و نمای خارجی این کانکس‌ها باید زیبا و چشم نواز طراحی شود که به زیبایی محیط شهری بیفزاید. بنابراین نمای ظاهری کانکس فروشگاهی از اهمیت زیادی بر خوردار است.

تاسیسات سیم کشی و روشنایی

در یک کانکس فروشگاهی مناسب، سیم کشی و برق رسانی کانکس باید توسط داکت و بصورت روکار انجام شود تا از خطرات احتمالی اجتناب شود. همچنین روشنایی مناسب کانکس در داخل و خارج از آن میتواند اهمیت زیادی داشته باشد.

Enter your keyword