کانکس دست دوم

کانکس دست دوم

مطلب امروز کانکس آیسان در خصوص خرید کانکس دست دوم و مواردی که باید در خرید این سازه به آن توجه داشته باشید، میپردازیم. همراه ما باشید. در خرید کانکس دست دوم به چه نکاتی باید توجه داشت؟

تاسیسات کانکس

نکات خرید کانکس دست دوم

مهمترین اصل در خرید کانکس دست دوم اینست که حتما باید با صاحب اصلی کانکس طرف شویم. مثلا شما برای خرید کانکس به یک پروژه که به اتمام رسیده است مراجعه میکنید، و با  شخصی که به نظر میرسد صاحب سازه میباشد به توافق میرسید. و بعد از انتقال پول برای بردن کانکس مراجعه میکنید. ولی این بار شخص مورد نظر را پیدا نمیکنید. و متوجه میشوید که آن شخص اجازه فروش کانکس را نداشته پس بهتر است برای اطمینان از خرید کانکس دست دوم مورد نیاز خود را از تولید کنندگان کانکس تهیه فرمایید.

تعویض کانکس

نکات مهم فنی

  • شاسی کانکس حتما سالم باشد و پوسیدگی نداشته باشد.
  • اگر تخته کف کانکس در محیط نا مناسبی استفاده شده باشد، دچار پوسیدگی میشود. و نیاز به تعویض تخته و بازسازی دارد.
  • ورق بدنه کانکس حتما باید از نوع ضخیم باشد، پس حتما به آن دقت کنید.
  •  اگر سیم کشی و برق کانکس تعویض نشود، بسیار خطرناک میباشد. زیرا یکی از علتهای اصلی آتش سوزی در کانکس، به دلیل عدم توجه به سیستم برق کشی کانکس میباشد.
  • برای خرید کانکس دست دوم حتما باید به ورق سقف کانکس توجه نمود. زیرا آب بندی کانکس، حتما باید به دقت انجام شود.
  • درب و پنجره کانکس قابل تعویض میباشد، حتما بعد از خرید آن را تعویض کنید.
  • اگر هنگام خرید کانکس نیاز به باز سازی دارد، بهتر است کار باز سازی کانکس را به همان تولید کننده بسپارید. زیرا اگر خودتان به این فکر هستید که کانکس را بازسازی کنید، باید هزینه بیشتری را خرج آن کار کنید.
  • کاربری کانکس و میزان استفاده از آن نیز بسیار مهم میباشد. برای مثال تفاوت بین یک کانکس که 5 سال در محیط کارگاهی برای استراحت کارگران از آن استفاده شده است با یک کانکس دست دوم که فقط 1 سال و در باغ استفاده شده، تفاوت بسیاری در قیمت کانکس و هم در سلامت کانکس وجود دارد. شرکت تولید کننده کانکس نیز بسیار مهم میباشد، که حتما موقع خرید به آن نیز توجه داشته باشید.
  • نکته آخر که در خرید کانکس دست دوم باید به آن دقت کرد، اینست که اگر این کانکس را برای استفاده شخصی میخواهید، حتما داخل آن را مورد باز سازی قرار دهید. به این دلیل که مشخص نیست کانکس در چه محیطی و توسط چه کسانی استفاده شده است. معمولا کانکس را برای محیط کارگاهی خریداری میکنند. و در آنجا مجددا مورد استفاده قرار میگیرد.
  • مثلا کانکس 6 متری دست دوم پر فروش ترین نوع کانکس میباشد. اگر تا امروز به فکر خرید کانکس دست دوم برای دفتر کار یا استفاده مسکونی یا ویلایی و یا نگهبانی از آن بودید، باید در خرید خود بسیار دقت کنید. چون اکثر مردم فکر میکنند سازه دست دوم قیمت مناسب تری دارد و خرید آن اقتصادی تر میباشد. اما بعد از خرید و بازسازی کانکس متوجه میشوند که کار اشتباهی انجام دادند. و اگر کانکس نو خریداری میکردند، به صرفه تر بود!

روانشناسی انتخاب رنگ کانکس

ارسال نظر