کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی یکی از تولیدات کانکس آیسان است. این سازه با استفاده از قطعات از پیش آماده شده یا پانل های از پیش ساخته شده و از کنار یکدیگر قرار گرفتن این پانل ها ساخته می شوند. ویژگی این نوع روش در مقاومت آن برای یک نواخت نگه داشتن دمای داخل کانکس است. زیرا میان ضخامت پانل ها فومی بنام پلی یورتان با فشردگی زیاد تزریق شده است. که این امر باعث عایق شدن دیواره ها و سقف کانکس پانلی می گردد.

یکی دیگر از مزایای کانکس پانلی سرعت اجرای بالا، وزن کم کانکس و قابلیت دمونتاژ در مواقع مورد نیاز در سازه های بزرگ است. که در کنار عایق بودن از مزیت های اصلی این کانکس به شمار می روند. از معایب آن نیز قیمت بالاتر نسبت به دیگر محصولات و دارا بودن ظاهر ساده است. که در صورت لزوم می توان نمای ظاهری را با مصالح دیگری تزئین نمود. البته پانل های طرح دار که نقش های چوب و سنگ نیز دارند. به تازگی وارد بازار شده اند. و یا حتی می توان از مصالح دومی مانند چوب نیز برای زیبایی نمای خارجی استفاده نمود. که در عین زیبایی خود نیز یک لایه دیگر برای نگاه داری دمای داخل سازه می باشد.

کاربرد کانکس پانلی

ساخت کانکس با استفاده از پانل را در زمینه ها و رشته های مختلفی می توان دانست. که از مهمترین آنها استفاده در ساخت کمپ های کارگران یک پروژه مناطق گرم یا سرد کوهستانی، ساخت کانکس سردخانه پانلی برای محصولات لبنی و پروتئینی، انبار های سرد خانه ای، پست های برق و مخابراتی، کابین های ضد صدا برای دستگاه های بزرگ مانند دیزل ژنراتور ها است. و از همه پرکاربرد تر استفاده از کانکس پانلی در ساخت و ساز ویلای پیش ساخته یا کانکس مسکونی برای زلزله زدگان یا مالک های باغ ها دانست.

که از یک اتاق کوچک 10 متری تا یک ویلای مجلل 500 متری متغییر خواهد بود. کاربرد دیگر کانکس پانلی، استفاده در صنعت کشاورزی برای ساخت گلخانه های به عمل آوری محصولات. و ساخت گرمخانه های خشک کننده محصولات کشاورزی است. البته در موارد ذکر شده مشخصات و ضخامت های مختلفی از ساندویچ پانل استفاده می شود. و برای تمامی کاربری ها شرایط یکسان نیست. اگر بخواهیم سازه ای برای سکونت گاه در یک شهر را با کانکس پانلی بسازیم. ضخامت 4 سانتیمتری عایق پلی اورتان کفایت می کند. و اگر همین سازه را برای شهری دیگر بخواهیم. بهتر است حداقل با ضخامت 6 سانتیمتر تولید شود. و یا اگر بخواهیم برای ساخت سردخانه از آن استفاده کنیم. بهتر است ضخامت 8 تا 12 سانتیمتر مطابق محاسبات فنی را بکار بریم.

فرق کانکس پانلی با کانکس ساندویچ پانل

هیچ تفاوتی ندارند و فقط در اصطلاح گاها به جای استفاده از کلمه کانکس ساندویچ پانل از کانکس پانلی استفاده می شود. اما در واقع هر دو مورد محصول یکی است.
نوع اصولی و مورد تایید آن عایق پلی اورتان یا پلی یورتان است. که به صورت تزریق باشد. و چگالی یا همان دانسیته فوم نیز حداقل 40 کیلوگرم بر مترمکعب است. به جز این نوع عایق نوع های دیگر نظیر پلی استایرن، پشم سنگ یا پشم شیشه مورد تایید نیست. چرا که مزایای پلی اورتان را نداشته و عایق مناسبی برای استفاده در کانکس پانلی محسوب نمی گردد. و به نوعی غیر استاندارد و غیر اصولی می باشد.

موارد استفاده

استفاده از ساندویچ پانل در انواع سردخانه‌ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ها و ویلاهای، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه.

واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ ها، استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها است.

همچنین ساندویچ پانل‌ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد. از جمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس ‌های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌ های اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بار انداز، مجتمع‌های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

مزایای کانکس پانلی

 • عایق بسیار قوی انرژی
 • سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح
 • قیمت تمام شده بسیار پایین نسبت به مصالح سنتی
 • قابل شستشو بودن
 • نصب و اجرای آسان و سریع
 • رنگ‌ بندی‌های متنوع
 • عایق صوتی مناسب
 • مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
 • افزایش عمر مفید سازه
 • قابلیت انعطاف‌پذیری زیاد جهت استفاده در طرح‌های خاص
 • مقاومت بالا در برابر حلال ها و عدم خورندگی در محیط‌ های بازی و اسیدی

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پلی یورتان برای عایق بندی از فوم پلی یورتان استفاده می‌شود. که در دو نوع تولید می‌گردد. نوع اول PIR نامیده می‌شود. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات تولید می‌شود. نوع دوم PUR نام دارد. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات تولید می‌گردد. و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور الزامی ست. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می‌شود. تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل است.

در نوع ساندویچ پانل اکس پی اس عایق جدیدی به نام اکس پی اس استفاده شده است. که به دلیل تجزیه پذیر بودن و عدم وجود هر گونه آلاینده‌های محیط زیست به فوم سبز موسوم شده‌ است. این فوم مانند پلی یورتان از دانسیته ۲±۴۰ برخوردار است. و چسبندگی آن به ورق ماننده پلی یورتان می‌باشد. در نتیجه تمام خواص فیزیکی و مزایای پلی یورتان را در خود حفظ کرده. ولی آلاینده‌های قبلی ماننده گازهای B141 و R12 و R22 که از جمله گازهای CFC و مخرب لایه ازون هستند. حذف شده، در هنگام تولید گازهای گلخانه ‌ای تولید نمی‌شود. و در زمان آتش‌سوزی گاز سیانور آزاد نمی شود. این نمونه می‌تواند جایگزین مناسبی برای عایق‌های پلی یورتان باشد. نوع فوم‌ های نسوز اکس پی اس نیز عملکرد بهتری نسبت به ساندویچ پانل PIR پلی یورتان داشته.

ساندویچ پانل پلی استایرن، برای عایق بندی این نوع ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌گردد. از لحاظ عایق حرارتی در درجه پایین‌تری از پلی یورتان قرار می‌گیرد. اما نسبت به آن سبک‌تر است و قیمت مناسب تری هم دارد ولی به دلیل دانسیته پایین‌تر عایق بهتری برای صوت می‌باشد.

ساندویچ پانل پشم سنگ، عایق این نوع پانل‌ها الیاف پشم سنگ است. که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع ساندویچ پانل است. لازم به توضیح است که درجه ضد حریق بودن این نوع، از ساندویچ پانل پلی یورتان PIR هم بالاتر می‌ باشد.

کاربردهای ویرایش ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سردخانه‌های ثابت و متحرک، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌ های ورزشی، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌های صنعتی ،ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ها، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ها، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها.

متریال استفاده شده

نوع اجرای کانکس پانلی با سایر کانکس ها متفاوت است. در این نوع سازه ها در ابتدا اسکلت (structure) با اجرای پروفیل ها در مقاطع 60×60،70×70 ، 40×80 و 80×80 بر اساس نیاز پروژه اجرا می گردد. که تمامی استراکچر با پوشش اپوکسی رنگ آمیزی می شود. پس از اجرای اسکلت پانل ها بواسطه ناودانی یو (U) شکل که متناسب با ضخامت پانل ها ساخته می شود. را در زاویه 180درجه به استراکچر نصب کرده و سازه فرم می گیرد. لازم بذکر است پانل ها بصورت فاق و زبونه بوده که در این زاویه بهم جوین یا متصل می گردند.

مشخصات فنی

 • شاسی کف کانکس بصورت دور کلاف با تیر آهن 12 و 14 و 16 و 18 ،متناسب با متراژ و بار وارده بر کانکس و پروفیل های رایج و استاندارد. در ابعاد 60×60 و 70×70 و 80×80 و 80 × 40.
 • علاوه بر آن چهار قلاب از ناودانی آهنی بر روی شاسی کف جوش داده می شود. تا بتوان کاروان را توسط جرثقیل جابجا نمود.
 • استراکچر فلزی قاب های دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده (ناودانی شکل) به ضخامت 2 میلیمتر با اجرای ضد زنگ و رنگ آمیزی کامل.
 • پوشش دیواره ها از نوع ساندویچ پانل های دو رو ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه به ضخامت 5/0 میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4، 6 ، 8 سانتیمتر (بر اساس نیاز مشتری) با دانسیته 2±40 کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
 • پوشش سقف از نوع ساندویچ پانل کوهاندار سقفی دو رو ورق گالوانیزهپیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه به ضخامت 5/0 میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4، 6 ، 8 سانتیمتر (بر اساس نیاز مشتری) با دانسیته 2±40 کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
 • پوشش کف از تخته های چند لایه خارجی به ضخامت 18 میلیمتر رزین شده فرلینپلکس مالزی با پوشش نهایی از کفپوشهای PVC طرح پارکت LG ساخت کره درب ورودی و پنجره ها از نوع U.P.V.C با شیشه دو جداره به ضخامت 4 میلیمتر با قفل و یراق آلات درجه یک استاندارد ایرانی.

انواع کانکس پانلی

این کانکس به صورت سالن است. و بنا به درخواست مشتری محترم می توان در این کانکس سرویس بهداشتی لحاظ کرد. از طرفی می توان به آن آبدارخانه اضافه نمود. یا حتی برای جدا کرد. فضای داخلی از پارتیشن از جنس ساندویچ پانل استفاده کرد. و چند اتاق با درب مجزا یا درب داخلی جهت ارتباط فضای ایجاد شده اجرا نمود. که بیشتر به آنها سرویس دار، به همراه آبدارخانه، دو اتاقه یا سه اتاقه یا به همرا سرویس و آبدارخانه و دو اتاق می گویند.

سرویس بهداشتی لحاظ شده در کانکس پانلی شامل روشویی درجه یک استاندارد ایرانی و توالت تخت ایرانی درصورت درخواست مشتری توالت فرنگی با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندار ایرانی. همراه با کف فایبرگلاس به همراه سرامیک که با ملات سیاه و سیمان اجرا می گردد. جای حوله، جای مایع دستشویی، آیینه و هواکش 25×25 درجه یک با برند پارس خزر یا دمنده.

آبدارخانه شامل آبدارخانه با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندارد ایرانی همراه با کابینت تمام MDF بالا و پایین و سینک و آبچکان و هواکش برقی.

راهنمای خرید کانکس

 • برای اطلاع از قیمت کانکس از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
 • جهت ثبت درخواست پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.
 • یا مستقیما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
 • 09122486879
 • 09369595087
 • 09129511015
 • 09129531015

پست مرتبط

Enter your keyword