کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت 20ft container یا کانتینر 6 متری یکی دیگر از تولیدات کانکس آیسان است. که در دو نوع کیوب و استاندارد تولید می گردد. این کانتینر 6*2.5 یکی از ابعاد استاندارد و پرکاربرد در صنعت حمل و نقل کالا چه به صورت دریایی و چه زمینی است. زیرا زمانی که از کانتینر بزرگ استفاده می شود. یکپارچه سازی بیشتری برای کالاها به وجود می آید. و تعداد بیشتری کالا نیز می توان در آن قرار داد.

ابعاد این کانتینر به خوبی برای قرار گرفتن بر روی کف تریلی مناسب است. و هیچ گونه محدودیت طولی، عرضی و ارتفاعی را به وجود نمی آورد. در هر 8 گوشه کانتینر 20 فوت قسمت هایی برای اتصال قلاب جرثقیل در هنگام بارگیری و بستن کانتینر بروی کف تریلی تعبیه شده است. که به راحتی از این نواحی می توان کانتینر را جا به جا و یا در هنگام حمل مهار نمود. بدنه کانتینر 20 فوت از ورق آهنی فرمدار سنگین است. که به خوبی از کالاهای داخل آن در برابر ضربه و آب و حتی سرقت جلوگیری می کند. این ورقه ها توسط رباط های مخصوص به صورت ممتد به یکدیگر جوش شده اند. و برای جلوگیری از زنگ زدگی آستری و رنگ آمیزی شده است. 

انواع کانتینر 20 فوت

این نوع کانتینر در دو نوع ارتفاع بلند که اصطلاحا به آن High cube container گفته می شود. و ارتفاع معمولی وجود دارد. ارتفاع کانتینر 20 فوت برابر با 2.9 متر است. که این ارتفاع بلند شرایط را برای قرار دادن بار بیشتر درون فضای آن یا بار های ارتفاع بلند محیا می کند. اما استفاده از آن در حمل و نقل بین المللی هزینه یا کریه بیشتری نسبت به نوع استاندارد دارد. و برخی شرکت ها نیز به دلیل محدودیت های موجود در سیستم خود از این نوع استفاده نمی کنند. ارتفاع کانتینر استاندارد معمولی نیز در حدود 2.6 متر است. که به عنوان یک شاخص و استاندارد بین المللی بوده و تمامی شرکت ها و کشور های صادر کننده و وارد کننده کالا از آن استفاده می کنند.

نکته دیگر این است که کانتینر 20 فوت دارای انواع مختلف و کاربردهای مختلف است. و در اینجا منظور ما از دو نوع کلی فقط تفاوت از نظر ابعاد است. ولی از نظر کاربری کانتینر 20 فوت یخچالی یا همان یخچال دار، مخزنی، حرارتی، اپن تاپ یا روباز، اپن ساید یا بغل باز شو و تهویه دار نیز جز انواع آن می باشند. 

ابعاد کانتینر 40 فوت استاندارد

طول خارجی 6 متر
طول داخلی 9.5 متر
عرض خارجی 4.2 متر
عرض داخلی 35.2 متر
ارتفاع خارجی 75.2 متر
ارتفاع داخلی 39.2 متر 
عرض درب  2.343 متر 
ارتفاع درب 2.280 متر
حجم داخلی 67.5 متر

وزن کانتینر

وزن این کانتینر در حالت های کیوب یا همان ارتفاع بلند به صورت خالی حدود 3.9 تن و کانتینر های ارتفاع معمولی 40 فوت حدود 3.8 ت است. که البته با توجه به کمپانی تولید کننده ممکن است کمی تلرانس داشته باشد.

کاربرد

مهمترین کاربرد این کانتینر در حمل و نقل کالا به صورت دریایی و زمینی و در برخی موارد حتی هوایی است. و بیشترین نوع مورد استفاده در صنعت حمل و نقل کانتینر 20 فوت و کانتینر 40 فوت است. مهمترین دلیل این امر هم راحتی در جا به جایی کالا و کاهش هزینه های حمل و نقل، آمارگیری اجناس، جلوگیری از سرقت، اخذ راحت تر عوارض واردات کالا و کنترل بیشتر بر روی این امر ، جلوگیری از آسیب دیدن محصول در هنگام حمل و نقل.

حمل محصولات کشاورزی به صورت فله ای و اینگونه دلایل است. البته برای نوع ارتفاع بلند در برخی کشور ها محدودیت هایی وجود دارد. که باید  به آن توجه کرد. و هزینه های حمل آن نیز کمی بیشتر از نوع استاندارد است.

از دیگر کاربردهای آن نیز استفاده به عنوان انبار در کارخانه ها و کارگاه ها است. چرا که بدنه قوی و غیر قابل نفوذ آنها برای قرار دادن انواع محصولات و کالاها به صورت بلند مدت بسیار مناسب است.

همچنین اخیران استفاده از آن برای ایجاد واحدهای مسکونی ویلایی با نام کانتینر مسکونی نیز رو به گسترش است. 

انواع کانتینر 20 فوت

 • کانتینر استاندارد
 • کانتینر روباز
 • کانتینر پهلو باز
 • کانتینر تاشو
 • کانتینر مخزن و تانکر
 • کانتینر حمل هوایی
 • کانتینر یخچالی

راهنمای خرید کانکس

 • برای اطلاع از قیمت کانکس از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
 • جهت ثبت درخواست پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.
 • یا مستقیما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
 • 09122486879
 • 09369595087
 • 09129511015
 • 09129531015

Enter your keyword