کانکس حفاری

کانکس حفاری کانکس حفاری کانکس حفاری

کانکس حفاری

کانکس حفاری

کانکس حفاری گروه صنعتی کانکس آیسان سازه از ابتدای آغاز فعالیت به صورت تخصصی کانکس حفاری تولید نموده است. این کانکس عمدتا برای اقامت و اسکان تیم مهندسی، تکنسین ها در پروژه های حفاری معادن و نفتی مورد استفاده قرار میگیرد. اتصالات مورد استفاده در کانکس از بهترین انواع پرچ های فولادی و آلومینیومی به همراه بولت های قوی است. که کیفیت بالای کانکس را در مدت زمان بالای استفاده از کانکس تضمین میکند. این کانکس دارای استراکچر مقاوم، درزبندی منحصر به فرد و مقاومت بالای اتصالات در برابر لرزش های شدید سایت های حفاری میباشد. و دارای دیواره و سقف از ساندویچ پانل، اتصالات جوشی و پیچ و مهره ایی، پوشش داخلی کف تلفیقی از ساندویچ پانل و ورق های فایبر سمنت برد با ضخامت mil 20 میباشد.

کانکس حفاری چیست؟

با توجه به شرایط نامساعد محل استقرار چاه های نفتی و گاز، در خشكی و سكوهای نفتی مستقر در دريا، نياز به کانکس هایی ميباشد كه مطابق با استاندارد جهاني بوده و توان استقامت و استفاده بهينه در شرايط بد آب و هوایی و عوامل خطر زا در محيط دكل های نفتی را داشته باشند. بدين منظور ساختار كلی و فنيی تكنولوژيک اين نوع کانکس ها با كانكس های مرسوم بسيار متفاوت بوده و بسيار مقاومتر ميباشد.

اتصالات مورد استفاده در کانکس حفاری از بهترین انواع پرچ های فولادی و آلومینیومی به همراه بولت های قوی است که کیفیت بالای کانکس را در مدت زمان بالای استفاده از کانکس تضمین میکند. کف کانکس از انواع خاص پلی‌وود به جهت افزایش مقاومت کانکس در برابر رطوبت و شرایط سخت سایت های حفاری معادن و نیز سایت های حفاری نفتی استفاده میشود. با توجه به لرزش بالای سایت های حفاری و به خصوص سایت های اکتشاف نفتی کانکس حفاری به شکلی طراحی و ساخته میشود که در تمام مدت استفاده از این کانکس هیچ گونه تغییر شکل ظاهری و کیفیتی در هیچ یک از نقاط کانکس اتفاق نیفتد. لرزش بالای سایتهای حفاری و اکتشافی و همچنین برخی انفجار های کنترل شده زیرزمینی لطمات سنگینی به دستگاه ها، ساختمانها و تجهیزات موجود در محل وارد میکند. در طراحی این کانکس سازه به شکلی طراحی گردیده که در جذب و خنثی سازی این گونه نیروهای مخرب و جلوگیری از رسیدن کامل انرژی لرزشی به افراد، تجهیزات و سایر ابزار آلات موجود در سازه حفاری موثر باشد.

کاربرد کانکس حفاری

 • حفاری مدیریتی
 • حفاری اقامتی
 • حفاری مهندسی
 • حفاری کنترل
 • حفاری خوابگاهی
 • حفاری معادن
 •  حفاری اکتشافی
 • حفاری نفتی
 • حفاری کارگری
 • حفاری اداری
 • حفاری دو طبقه 

مشخصات فنی

با توجه به اینکه کانکس حفاری با روش خاص حمل ونقل و با توجه به شرایط خاص محل مورد استفاده آنها (چاه های حفاری)، استراکچر فلزی این کانکس باید استحکام بالای داشته باشد، که قبل از ساخت این کانکس با نرم افزار طراحی از لحاظ نیروهای وارده تحلیل و سپس طراحی گردد. که مشخصات فنی آن به شرح ذیل میباشد:

 • تیغه اصلی شاسی: تیغه شاسی از تیرآهن استاندارد IPE.360 به تعداد 3 عدد و رامهای عرضی تیغه شاسی از تیرآهن استاندارد IPE.240 به تعداد 6 عدد و از تیرآهن IPE.160 جهت ضربه گیر به تعداد 4 عدد و از لوله PIPE.139.7 *8 با درپوش در دوطرف شاسی از جنس فولادی مخصوص با استحکام بالا تولید میشود.
 • تیر ریزی کف: کلاف دور کف از نبشی به ابعاد 80*80 میباشد که تیرریزی داخل آن از نبشی به ابعاد 60*60 میباشد.
 • زیر سازی و رنگ شاسی: بعد از پایان مونتاژ و جوش کاری تمام نقاط و سطوح و اتصال قطعات از نظر جوشکاری، تابیدگی و ناهمگنی کنترل میگردد و پس از تایید واحد کنترل کیفیت به مر حله شات بلاست هدایت میگردد.
 • آماده سازی سطح: این مجتمع دارای سالن مجهز شات بلاست مطابق استاندارد جهانی میباشد.که کلیه سطوح تا درجه استاندارد SA2.5 معادل SSPC-SP-10 شات بلاست میگردد. آماده سازی سطوح به منظور فراهم کردن حداکثر چسبندگی سطح است. در این مرحله دو هدف اساسی تامین میگردد. اول اینکه اجزای اضافی روی سطوح برطرف میگردد و سطوح کار با ایجاد پستی و بلندی هایی افزایش میابد. که موجب چسبندگی بهتر رنگ روی سطح کار میگردد. و دوم اینکه ذرات گرد وغبار، آلودگی از نوع گریس و روغن و بقایای ناشی از شات بلاست به وسیله تینر تحت فشار (پیستوله) شستشو داده و چربی زدایی میگردد که باعث چسبندگی بیشتر رنگ روی سطح کانکس حفاری میگردد.
 • سیستم روشنایی و برق: سیستم برق کشی به صورت روکار و داخل داکت های PVC مطابق استاندارد BS میباشد که کلیه کلید و پریزهای مورد استفاده از مارکهای اروپایی میباشد. هر کانکس دارای یک عدد کانکتور ورودی برق به صورت نرو مادگی میباشد. که برق ورودی از طریق این کانکتور به داخل تابلو برق داخل کانکس هدایت میشود. جنس تابلو برق های مورد استفاده از فولاد با رنگ کوره ای میباشد که کلیه فیوزها بسته به مصرف کننده از آن به داخل کانکس حفاری تقسیم میگردد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید