کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی یکی دیگر از کانکس های تولیدی کانکس آیسان است. کانکس سرویس بهداشتی سازه ای پیش ساخته با قابلیت جابجایی است. که در مکان هایی که امکان ساخت سرویس بهداشتی با مصالح بنایی به دلایل مختلف، از جمله کمبود زمان و یا محدودیت انجام عملیات ساختمانی وجود نداشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه ها هم شامل حمام و هم توالت از نوع ایرانی و فرنگی و هم دارای نوع های سرویس مشترک است. که در ادامه چند نمونه از پرکاربرد ترین آنها به همراه مشخصات فنی هرکدام آورده شده است.

سرویس بهداشتی تک چشمه

این کانکس در واقع یک کیوسک کوچک است. که دارای یک چشمه توالت یا حمام و یا گاها کانکس سرویس بهداشتی مشترک یعنی دارای حمام و توالت می باشد. که در این حالت می بایست کمی ابعاد آن بزرگتر در نظر گرفته شود. چند نمونه پرکاربرد از انواع کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه به همراه مشخصات فنی آنها در ادامه آورده شده است.

مشخصات فنی

 • شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد 8*8 سانتیمتر
 • اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد 4*4 سانتیمتر 
 • پوشش خارجی بدنه از ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک بضخامت 30% میلیمتر
 • عایق جداره ها از نوع پلی استایرن بضخامت 4 سانتیمتر
 • پوشش داخلی دیوار پوش پی وی سی سفید
 • کف از نوع فایبر سرامیک
 • درب و پنجره دو جداره
 • دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری به همراه کلید و پریز های مورد نیاز 
 • دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری
 • شیر آلات اهرمی درجه یک
 • روشویی و آینه به همراه مخزن مایع دستشویی
 • فن تهویه هوا و سرویس از نوع ایرانی با فلاشتانک

سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ 

در بسیاری از موارد یک کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای مستقر نمودن در خارج ویلا و درون باغ بخصوص باغ های بزرگ مناسب است. که برای این منظور معمولا از نوع های طرح دار که ظاهری کلبه ای شکل دارند استفاده می شود. این محصول بخصوص در شهر های شمالی برای شستن ماسه های ساحلی قبل از ورود به داخل ویلا کاربرد دارد.

سرویس بهداشتی ساندویچ پانل

این نوع کانکس معمولا دارای کاربری صنعتی بوده و از دوام بسیار بالایی برخودار است. دیواره ها و سقف آن از جنس ساندویچ پانل بضخامت 4 سانتیمتر بوده و در دو نوع راهرو دار و بدون راهرو تولید می گردد. که قابلیت تجهیز حمام، توالت ایرانی و فرنگی را دارد.

سرویس بهداشتی راهرو دار

این نوع کانکس تشکیل شده از دو بخش اصلی که یکی راهرو ورودی است. که بعد از ورود به درون کانکس با این قسمت مواجه شده و در آن روشویی، آینه و مایع دستشویی و جود دارد. و درب سرویس ها نیز به این بخش باز می شود. سرویس بهداشتی راهرو دار می تواند دارای تعداد سرویس هایی مختلفی از 1 چشمه تا 12 چشمه سرویس باشد. و یا تعدادی از آنها توالت و تعدادی حمام و یا توسط یک پارتیشن جداککنده تفکیک شده و با درب های جدا از هم بصورت زنانه و مردانه مورد استفاده قرار گیرد.

سرویس بهداشتی چند چشمه

زمانی که تعداد استفاده کنندگان از سرویس بهداشتی پیش ساخته زیاد شود. معمولا از سازه سرویس بهداشتی چند چشمه استفاده می شود. ساخت این کانکس از نوع چند چشمه نسبت به اینکه چشمه ها به صورت مجزا ساخته شود. و در کنار یکدیگر قرار بگیرند. علاوه بر کاهش هزینه های تولید، از مزایای دیگری نیز برخوردار است. برای مثال تمرکز تاسیسات مکانیکی  سرویس بهداشتی در یکجا، که باعث کاهش هزینه های ساخت، نگهداری و تعمیرات خواهد شد.

با توجه به اینکه محدودیتی برای ساخت تعداد چشمه های یک سرویس بهداشتی وجود ندارد. و به اشکال مختلف می تواند قابل اجرا و پیاده سازی باشند. برای مثال فناوری ساخت ماژولار، این گونه کانکس ها، از 2 چشمه، 4 چشمه، 8 چشمه و … (معمولاً تا 12 چشمه) تولید می شوند. سرویس بهداشتی چند چشمه می توانند به صورت راهرو دار و بدون راهرو ساخته شوند.

سرویس بهداشتی بدون راهرو

در کانکس سرویس بهداشتی بدون راهرو، همانطور که از اسم آن پیداست. درب ورودی کانکس، مستقیما به داخل واحد سرویس بهداشتی (یا واحد دوش و حمام)، باز شده و بنابراین روشویی ها در داخل واحدها یا چشمه ها قرار گرفته اند. سرویس بهداشتی های بدون راهرو می توانند به صورت تک چشمه، دو یا چند چشمه تولید و ساخته شوند.

سرویس بهداشتی ساندویچ پانل

امروزه ساندویچ پانل ها به دلیل مزایایی که دارند. یکی از بهترین متریال ها برای ساخت کانکس ها و به ویژه کانکس های سرویس بهداشتی بوده و دارای دوام و استحکام زیادی می باشند. کانکس های سرویس بهداشتی آیسان از نوع ساندویچ پانل می باشد. این گونه کانکس ها دارای دیواره و سقف از جنس ساندویچ پانل هستند. که به دو صورت راهرو دار و بدون راهرو ساخته می شوند. و می توانند به صورت تک چشمه، دو چشمه و یا چند چشمه باشند. واحدهای سرویس بهداشتی با توالت فرنگی یا توالت ایرانی، واحد رختکن، واحد دوش یا حمام در کانکس سرویس بهداشتی ساندویچ پانل قابل تعبیه می باشند.

سرویس بهداشتی سیار

گاهی اوقات لازم است که سرویس بهداشتی پیش ساخته در نقاط مختلف مورد استفاده قرار گیرد و دائم جابجا شود. مثلا سرویس بهداشتی موجود در نمایشگاه های فصلی نمونه ای از این کانکس ها است. در این حالت استفاده از سرویس بهداشتی سیار یا متحرک، توصیه می شود. که معمولا دارای دو محور چرخدار جهت جابجایی می باشد. این گونه کانکس ها به کانکس توالت سیار، کانکس دستشویی سیار و … نیز معروف هستند.

تفاوت بارز این نوع کانکس ها با دیگر کانکس های سرویس بهداشتی علاوه بر قابلیت جابجایی و امکانات محور و چرخ ها، برخورداری از مخزن آب و مخزن تخلیه فاضلآب می باشد. مخزن آب و مخزن تخلیه فاضلاب کانکس، در مواقع معین و مشخص بسته به میزان استفاده از واحدهای سرویس بهداشتی و حجم مخازن، به ترتیب پر و تخلیه می شوند.

قیمت

به طور کلی قیمت کانکس و به ویژه قیمت کانکس سرویس بهداشتی بر اساس تیپ تولید، گالوانیزه، سایدینگ، ساندویچ پانل، کامپوزیت، فایبرگلاس و …، تعداد چشمه های آن، امکانات کانکس و کیفیت مواد بکار رفته و … تعیین می شود. و به همین سبب می تواند قیمت های متفاوتی را شامل شود. معمولا لیست قیمت کانکس های سرویس بهداشتی مربوط به تولید کننده های معتبر کانکس پیش ساخته در ایران شامل قیمت سرویس بهداشتی تک چشمه، قیمت سرویس بهداشتی چند چشمه معمولاً از 2 تا 12 چشمه، قیمت یونیت های بهداشتی با توجه به برخورداری یا عدم برخورداری از امکانات سرویس دستشویی ایرانی و فرنگی، دوش و حمام، راهرو، رختکن و امکانات دیگر می باشد.

راهنمای خرید کانکس

 • برای اطلاع از قیمت کانکس از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
 • جهت ثبت درخواست پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.
 • یا مستقیما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
 • 09122486879
 • 09369595087
 • 09129511015
 • 09129531015

پست مرتبط

Enter your keyword