کانکس مسکونی کامپوزیت

کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت کانکس مسکونی کامپوزیت

کانکس مسکونی کامپوزیت

کانکس مسکونی کامپوزیت

کانکس مسکونی کامپوزیت یک سازه بسیار زیبا با نمای کامپوزیت طراحی و ساخت توسط گروه صنعتی کانکس آیسان است. که در رنگ های مختلف وجود دارد. نمای زیبای این سازه بسیار این کانکس را چشم گیر کرده است. استفاده از نمای کامپوزیت بیشتر برای کانکس هایی است که در معرض دید هستند. برای نمای سازه پیش ساخته از ورقه های کامپوزیت و از پنجره های دوجداره upvc استفاده می شود.

این کانکس هم همچون بقیه سازه ها دارای امکانات برقی و در صورت نیاز لوله کشی آب و … می باشد. جنس ورق کامپوزیت ازدو لایه آلومینیوم و یک لایه پلاستیک پلی اتیلین تشکیل شده و با چسب پلیمیری به هم وصل شده اند. استفاده از این نما برای مشتریان بسیار سلیقه ایی است. و با توجه به سلیقه مشتری ما رنگ و ورق را روی کانکس کار می کنیم.

کامپوزیت یکی از مصالح بین ده ها مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان می باشد. که با پیشرفت در صنعت کانکس سازی استفاده از ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی در ساخت‌ سازه ها به کار می‌رود.

نمای کانکس مسکونی کامپوزیت

 • نمای بیرونی کانکس از کامپوزیت است. که در برخی از موارد می‌توان از دیگر متریال ها به صورت تلفیقی استفاده نمود.
 • نمای داخلی کانکس کامپوزیت اغلب پی وی سی است. که به دو صورت ساده و طرح‌دار اجرا می شود.
 •  از دیگر مزایای این کانکس ضد آب بودن و قابلیت شستشوی آن می باشد.

مشخصات فنی

 • اسکلت کانکس مسکونی کامپوزیت از دو بخش کلی، شاسی آن و بدنه آن ساخته شده است.
 • شاسی آن از تیرآهن دور کلاف و اسکلت آن از پروفیل آهنی 40×40 یا 80×40 می باشد.
 • پس از تکمیل اسکلت سازه و پوشش دادن آن از ضد زنگ برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و فرسایش آن دیواره‌های بیرونی آن را با ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی پوشش داده و پس از آن پنجره‌های آن نصب می شود.
 • پس از نصب پنجره‌ ها، کف کانکس را از تخته یا پارکت های ضدآب که ضخامتی بالغ بر 1/8سانتی‌متر را دارا می باشد، استفاده می شود.
 • عایق این کانکس ‌ها از یونولیت چهار سانت و پشم شیشه می باشد. که هم عایق صوتی و عایق حرارتی و برودتی نیز می باشد پس از عایق‌کاری روی آن روکشی از پی وی سی که در طرح‌ های مختلف می باشد پوشیده می شود.
 • برق کشی کانکس مسکونی کامپوزیت به‌ صورت روکار می باشد. که پس از داکت کشی، سیم‌ها را از داخل آن‌ها عبور می دهند. و به کلیدها و پریزها متصل می کنند. محافظت از سیم‌های عبوری از داخل داکت به عهده یک فیوز مینیاتوری که در داخل سازه قرار می‌گیرد انجام می‌شود.
 • درب و پنجره یو پی وی سی در ساخت این سازه استفاده می گردد.
 • یک سازه پیش ساخته مسکونی است. و با استفاده از تایل های ساندویچ پانل ساخته می گردد. دلیل استفاده از این نوع مصالح، بکار رفتن فوم پلی یورتان بصورت تزریق درون جداره های این پنل ها است. در چنین حالتی دیواره ها و سقف مقاومت بالایی در برابر تبادل حرارتی پیدا می کنند. و کانکس کاملا عملکردی مشابه بدنه یخچال دارد. 

مزایای ساخت کانکس مسکونی کامپوزیت

مهمترین مزایای این سازه حفظ انرژی و دمای محیط با بالاترین نوع کیفیت است. زیرا عایق فشرده ای که در میان جداره این دیواره ها تزریق شده کاملا مشابه بدنه یخچال عمل می نماید. و مانع هرگونه تبادل حرارتی بین فضای داخل و بیرون کانکس می گردد. این ویژگی یکی از مهم ترین دلایل ساخت این سازه پیش ساخته در اقلیم های خیلی سرد یا خیلی گرم است.

از دیگر مزایایی مهم این کانکس سبک بودن آن است. که این خود دلیل مقاوت بسیار بالای سازه در برابر زلزله است. به طوری که می توان گفت تا چندین برابر ساختمانی که با مصالح بنایی ساخته شده و در برابر زلزله مقاوم است. و حتی در صورت تخریب شدن سازه آوار آن نیز بسیار سبک تر از آن است. که بخواهد تهدیدی برای جان انسان در هنگام زلزله محسوب شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم که باعث گسترش کانکس مسکونی با این سبگ گردیده اشاره می نماییم. که آن ویژگی سرعت بسیار بالا در اجرای آن است. به طوری که می توان یک ویلا را با این متد در متراژ تقریبی 60 متر مربع را طی 10 روز به اتمام رساند. و این رقم در برابر سازه های سنتی بنایی بسیار چشم گیر است. و باعث کاهش در هزینه ها و زمان می گردد. که قابل چشم پوشی نیست. قابلیت جابجایی کانکس ویلایی ساندویچ پانل  از ملکی به ملک دیگر وجود دارد. حتی می توان آن را جای دیگر اجرا نمود. و یک روزه به محل حمل و نصب کرده و به بهره برداری رساند. که این قابلیت شرایط فروش ویلا را حتی در زمان های بعدی بصورت جداگانه نسبت به ملک را فراهم می آورد.

موارد استفاده

مورد استفاده کانکس مسکونی کامپوزیت در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم است. که اتلاف انرژی زیادی از طریق دیواره ها و سقف صورت می گیرد. با استفاده از این روش اتلاف انرژی به حداقل می رسد. و در مناطق سخت اقلیم به راحتی و با صرف کمترین توان انرژی می توان محیط داخلی را به دمای استاندارد برسانیم و در همان حالت نگاه داشت.

روش ساخت

برای اجرای کانکس مسکونی کامپوزیت دو حالت کلی وجود دارد. که یکی از آنها ساخت در محل و دیگری تولید در کارخانه است. که در ادامه هرکدام را بصورت جداگانه به همراه مزایا و معایب این روش ها توضیح می دهیم.

 • ساخت در محل: به دلایل مختلفی از جمله فراهم نبودن شرایط حمل سازه به درون ملک بخاطر عرض کم جاده یا کوهستانی بودن راه نتوان سازه را بصورت ساخته شده به محل حمل نمود. در این حالت تمامی مصالح اولیه ابتدا به محل حمل شده و تمامی مراحل ساخت در همان مکان انجام می گردد.
 • ساخت در کارخانه: در این روش تمامی مراحل تولید خانه پیش ساخته در کارخانه انجام و پس از اتمام کانکس بصورت یک تکه یا دوقلو به محل حمل و در آنجا نصب می گردد. منظور از تمامی مراحل ساخت کابینت، سرویس های بهداشتی، لوله کشی و سیم کشی و تمامی کارهای مربوط به سازه است. از مزایای ساخت کانکس ویلایی با این روش کاهش هزینه ها و زمان تولید نسبت به روش قبلی و همچنین نصب طی 2 روز سازه در ملک است.

راهنمای خرید کانکس

 • برای اطلاع از قیمت کانکس از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
 • جهت ثبت درخواست پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.
 • یا مستقیما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
 • 09122486879
 • 09369595087
 • 09129511015
 • 09129531015

Enter your keyword