کانکس ویلایی کامپوزیت

کانکس ویلایی کامپوزیت کانکس ویلایی کامپوزیت کانکس ویلایی کامپوزیت

کانکس ویلایی کامپوزیت

کانکس ویلایی کامپوزیت

کانکس ویلایی کامپوزیت یک سازه بسیار زیبا با نمای کامپوزیت طراحی و ساخت توسط گروه صنعتی کانکس آیسان است. که در رنگ های مختلف وجود دارد. نمای زیبای این سازه بسیار این کانکس را چشم گیر کرده است. استفاده از نمای کامپوزیت بیشتر برای کانکس هایی است که در معرض دید هستند. برای نمای سازه پیش ساخته از ورق های کامپوزیت و از پنجره های دوجداره upvc استفاده میشود.

این کانکس هم همچون بقیه سازه ها دارای امکانات برقی و در صورت نیاز لوله کشی آب و … میباشد. جنس ورق کامپوزیت از دو لایه آلومینیوم و یک لایه پلاستیک پلی اتیلین تشکیل شده و با چسب پلیمیری به هم وصل شده اند. استفاده از این نما برای مشتریان بسیار سلیقه ایی است. و با توجه به سلیقه مشتری ما رنگ و ورق را روی کانکس کار میکنیم.

کامپوزیت یکی از مصالح بین ده ها مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان میباشد. که با پیشرفت در صنعت کانکس سازی استفاده از ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی در ساخت‌ سازه ها به کار میرود.

نمای کانکس ویلایی کامپوزیت

 • نمای بیرونی کانکس از کامپوزیت است. که در برخی از موارد میتوان از دیگر متریال ها به صورت تلفیقی استفاده نمود.
 • نمای داخلی کانکس کامپوزیت اغلب پی وی سی است. که به دو صورت ساده و طرح‌دار اجرا میشود.
 •  از دیگر مزایای این کانکس ضد آب بودن و قابلیت شستشوی آن میباشد.

مشخصات فنی

 • اسکلت کانکس ویلایی کامپوزیت از دو بخش کلی، شاسی آن و بدنه آن ساخته شده است.
 • شاسی آن از تیرآهن دور کلاف و اسکلت آن از پروفیل آهنی 40×40 یا 80×40 میباشد.
 • پس از تکمیل اسکلت سازه و پوشش دادن آن از ضد زنگ برای جلوگیری از زنگ‌ زدگی و فرسایش آن دیواره‌ های بیرونی آن را با ورق‌ های کامپوزیت آلومینیومی پوشش داده و پس از آن پنجره‌های آن نصب میشود.
 • پس از نصب پنجره‌ ها، کف کانکس را از تخته یا پارکت های ضدآب که ضخامتی بالغ بر 1/8سانتی‌متر را دارا می باشد، استفاده میشود.
 • عایق این کانکس ‌ها از یونولیت چهار سانت و پشم شیشه میباشد. که هم عایق صوتی و عایق حرارتی و برودتی نیز میباشد. پس از عایق‌کاری روی آن روکشی از پی وی سی که در طرح‌ های مختلف میباشد پوشیده میشود.
 • برق کشی کانکس ویلایی کامپوزیت به‌ صورت روکار میباشد. که پس از داکت کشی، سیم‌ها را از داخل آن‌ها عبور میدهند. و به کلیدها و پریزها متصل میکنند. محافظت از سیم‌های عبوری از داخل داکت به عهده یک فیوز مینیاتوری که در داخل سازه قرار میگیرد انجام میشود.
 • درب و پنجره یو پی وی سی در ساخت این سازه استفاده میگردد.
 • یک سازه پیش ساخته مسکونی است. و با استفاده از تایل های ساندویچ پانل ساخته میگردد. دلیل استفاده از این نوع مصالح، به کار رفتن فوم پلی یورتان به صورت تزریق درون جداره های این پنل ها است. در چنین حالتی دیواره ها و سقف مقاومت بالایی در برابر تبادل حرارتی پیدا میکنند. و کانکس کاملا عملکردی مشابه بدنه یخچال دارد. 

مزایای ساخت کانکس ویلایی کامپوزیت

مهمترین مزایای این سازه حفظ انرژی و دمای محیط با بالاترین نوع کیفیت است. زیرا عایق فشرده ای که در میان جداره این دیواره ها تزریق شده کاملا مشابه بدنه یخچال عمل مینماید. و مانع هرگونه تبادل حرارتی بین فضای داخل و بیرون کانکس میگردد. این ویژگی یکی از مهم ترین دلایل ساخت این سازه پیش ساخته در اقلیم های خیلی سرد یا خیلی گرم است.

از دیگر مزایای مهم این کانکس سبک بودن آن است. که این خود دلیل مقاوت بسیار بالای سازه در برابر زلزله است. به طوری که میتوان گفت تا چندین برابر ساختمانی که با مصالح بنایی ساخته شده و در برابر زلزله مقاوم است. و حتی در صورت تخریب شدن سازه آوار آن نیز بسیار سبک تر از آن است. که بخواهد تهدیدی برای جان انسان در هنگام زلزله محسوب شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم که باعث گسترش کانکس مسکونی با این سبگ گردیده اشاره مینماییم. که آن ویژگی سرعت بسیار بالا در اجرای آن است. به طوری که میتوان یک ویلا را با این متد در متراژ تقریبی 60 متر مربع را طی 10 روز به اتمام رساند. و این رقم در برابر سازه های سنتی بنایی بسیار چشم گیر است. و باعث کاهش در هزینه ها و زمان میگردد. که قابل چشم پوشی نیست. قابلیت جابجایی کانکس ویلایی کامپوزیت از ملکی به ملک دیگر وجود دارد. حتی میتوان آن را جای دیگر اجرا نمود. و یک روزه به محل حمل و نصب کرده و به بهره برداری رساند. که این قابلیت شرایط فروش ویلا را حتی در زمان های بعدی به صورت جداگانه نسبت به ملک را فراهم میسازد.

موارد استفاده

موارد استفاده کانکس ویلایی کامپوزیت در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم است. که اتلاف انرژی زیادی از طریق دیواره ها و سقف صورت میگیرد. با استفاده از این روش اتلاف انرژی به حداقل میرسد. و در مناطق سخت اقلیم به راحتی و با صرف کمترین توان انرژی میتوان محیط داخلی را به دمای استاندارد برسانیم و در همان حالت نگاه داشت.

روش ساخت

برای اجرای کانکس ویلایی کامپوزیت دو حالت کلی وجود دارد. که یکی از آنها ساخت در محل و دیگری تولید در کارخانه است. که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه به همراه مزایا و معایب این روش ها توضیح میدهیم.

 • ساخت در محل: به دلایل مختلفی از جمله فراهم نبودن شرایط حمل سازه به درون ملک بخاطر عرض کم جاده یا کوهستانی بودن راه نتوان سازه را به صورت ساخته شده به محل حمل نمود. در این حالت تمامی مصالح اولیه ابتدا به محل حمل شده و تمامی مراحل ساخت در همان مکان انجام میگردد.
 • ساخت در کارخانه: در این روش تمامی مراحل تولید خانه پیش ساخته در کارخانه انجام و پس از اتمام کانکس به صورت یک تکه یا دو قلو به محل حمل و در آنجا نصب میگردد. منظور از تمامی مراحل ساخت کابینت، سرویس های بهداشتی، لوله کشی و سیم کشی و تمامی کارهای مربوط به سازه است. از مزایای ساخت کانکس ویلایی با این روش کاهش هزینه ها و زمان تولید نسبت به روش قبلی و همچنین نصب طی 2 روز سازه در ملک است.

کلمات کلیدی را وارد نمایید