کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی دیگر از کانکس های تولیدی کانکس آیسان است. به کانکس های ساده که معمولا برای اسکان کارگران پروژه یا دفاتر مستقر در پروژه های ساختمانی استفاده می شود. اصطلاحا کانکس کارگاهی می گویند. که از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه ترین نوع کانکس می باشند.

کاربرد کانکس کارگاهی

پروژه های ساختمانی و عمرانی معمولا به دو دلیل عمده استفاده از سازه های پیش ساخته وجود دارد. دور بودن پروژه از محل زندگی نیروهای کاری مانند پروژه های راه سازی یا سد سازی که خارج از شهر قرار دارند. در هنگام ساخت و ساز ساختمان و آپارتمان ها که تا پیشرفت پروژه محلی بعنوان دفتر مهندسین و اتاق ناظر پروژه و همچنین اتاق های برای اسکان و استراحت پرسنل مورد نیاز است.

از طرفی ساخت این کانکس کارگری ها با مصالح بنایی مشکلات زیادی به همراه دارد. که یکی از عمده ترین آنها صرف زمان زیاد برای ساخت و از طرفی تخریب مجدد آن در هنگام اتمام پروژه است. در پیش برد یک پروژه، بخصوص در هنگام تجهیز کارگاه، زمان فاکتور بسیار مهم و ارزشمندی تلقی می شود.

مشکل بعدی صرف هزینه های زیاد برای ساخت و ساز سازه های موقت با روش بنایی است. که در نهایت نیز قابلیت جابجایی ندارد. چرا که در هنگام پیش برد پروژه عمرانی ممکن است. چندین بار مجبور به جابجایی سازه های اسکان موقت شویم. با این روش یک کانکس شکیل و درخور مدیران پروژه ساخته نمی شود. از این رو از این کانکس در ابعاد مختلف برای کاربری های مورد نیاز در پروژه خود استفاده می کنند.

موارد استفاده از کانکس کارگاهی

این کانکس دارای انواع بسیاری است که کاربری های متفاوتی نیز دارد. یک کانکس نگهبانی یا کانکس سرویس بهداشتی نیز می تواند در دسته کارگاهی قرار گیرد. چرا که در یک پروژه به آنها نیز نیازمند خواهیم بود. در اینجا منظور ما کانکس هایی است که توجه به کارایی و اقتصادی بودن در آنها در درجه اول قرار دارند. و بیشتر دوام و ماندگاری و کاهش هزینه ها مد نظر قرار دارد. تا زیبایی و طراحی اختصاصی.

در نوع کانکس فروشگاهی یا کانکس رستوران توجه به مسائل بهداشتی، زیبایی نما، امنیت سازه در هنگام شب و نورپردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما در این کانکس جهت کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه قیمت پایین و کارآمدی در درجه اول اهمیت قرار دارد.

این نوع کانکس ها را به دو دسته اصلی تقسیم کرده ایم. که یکی از آنها با نام کانکس کارگاهی سنگین، مختص پروژه های طولانی مدت و دارای کیفیت بالایی است. و سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد نامگذاری کرده ایم. و دیگری کانکس کارگاهی سبک، که مختص کارگاه های کوتاه مدت بوده و در ساخت آن توجه به کاهش قیمت در درجه اول قرار داشته. و در ساخت آن نیز از مصالح سبک تر یا به عبارتی با مقاومت و ضخامت کمتر استفاده شده. تا بتوان این کاهش هزینه ها را میسر نمود.

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی سنگین: این نوع کانکس از مصالح با کیفیت و مقاومی ساخته شده است. و به علت استفاده از آهن آلات سنگین در ساخت آن به کانکس کارگاهی سنگین نامیده می شود. برای کارگاه های عمرانی بلند مدت و پیمانکارانی که به محض اتمام یک پروژه کار بعدی را شروع می کنند. کارگاه دیگری تجهیز می کنند. که می خواهند یک بار کلا خرید کانکس را انجام دهند. و تا سالیان سال از آن استفاده کنند مناسب می باشد. این کانکس دارای ظاهری ساده است. که در ساخت آن مقاومت و دوام جز فاکتور های اصلی در نظر گرفته شده است.

کانکس کارگاهی سبک: در برخی مواقع برای خریدار داشتن یک کانکس موقت برای استفاده چند ماهه با کمترین هزینه ممکن مهمترین موضوع است. که مثال آن را استفاده در کارگاه های ساختمانی کوچک که در عرض چند ماه یا حداکثر یک سال و نیم پروژه به اتمام می رسد نام برد. که در این مواقع با اتمام ساختمان دیگر کمپ های اسکان کارگران و یا دفاتر اداری پروژه بکار نمی آید.

و باید به محل دیگری منتقل و یا به عنوان دست دوم به فروش رسد. در چنین مواقعی برای کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه استفاده از کانکس کارگاهی سبک مقرون به صرفه است. در ساخت آن از مصالح سبکی استفاده شده اما حداقل تا 2 سال بی نقص به کار خود ادامه می دهد. و اگر در شرایط خوبی نگهداری شود نیز تا سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد.

کانکس کارگاهی ساندویچ پانل: در برخی مواقع که کارگاه ها در مناطق خیلی سرد یا مناطق خیلی گرمی فعالیت می کنند. از نوعی کانکس کارگاهی استفاده می شود. که بدنه آن مانند یخچال است. و در جداره های آن عایق پلی اورتان تزریق شده است.

این کانکس دارای طول عمر بسیار بالا و کمترین میزان تبادل حرارتی بوده که گرمای محیط بیرونی یا سرما به هیچ عنوان به داخل آن نفوذ نمی کند. مصالح اصلی تشکیل دهنده این سازه ساندویچ پانل است. و بصورت پیش فرض تمامی آنها با ضخامت دیواره و سقف 4 سانتیمتری تولید می شوند. اما در شرایط خیلی دشوار می توان از ضخامت های 6 و 8 سانتیمتر جهت عایق بندی بیشتر نیز استفاده نمود.

مزایا

 • سرعت در تجهیز: به علت پیش ساخته بودن سرعت تجهیز کارگاه با کانکس بسیار بالاتر است. بخصوص در فصول سرد سال که عملیات بنایی به کندی پیش می رود.
 • قابلیت جا به جایی: در هنگام پیش برد پروژه ممکن است. بارها مجبور به تغییر مکان سازه های موقت و دفاتر مهندسین کارگاه شویم. که این کار فقط با استفاده از سازه های پیش ساخته مقدور می باشد.
 • کاهش هزینه ها: سرعت در تجهیز کارگاه و کاهش هزینه های دستمزد برای ساخت سازه های سنتی و هم قابلیت فروش در اتمام پروژه، بعنوان دست دوم، باعث می شود. استفاده از کانکس کارگاهی از هر لحاظ برای کارفرما یا پیمانکار عمرانی مقرون به صرفه باشد.
 • جلوگیری از اتلاف انرژی: به علت استفاده از عایق بندی اصولی و استاندارد در جداره های سازه های پیش ساخته تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.
 • زیبایی و کار آیی: سازه های موقتی که با مصالح بنایی معمولا ساخته می شود. فاقد هرگونه تجهیزات و تزئینات است. که در برخی موارد اصلا در حد استفاده به عنوان دفتر مهندسین پروژه و یا میهمانان و ناظرین نیست. در حالی که کانکس های پیش ساخته معمولا از زیبایی بسیار زیادی در این مورد برخوردار می باشند.
 • قابلیت ضد زلزله بودن: مقاومت آن در برابر زلزله و حوادث طبیعی که باعث می گردد. پرسنلی که شب ها در محل کارگاه استراحت می کنند، در امنیت قرار داشته باشند.

مشخصات فنی

 • شاسی از تیر آهن سنگین نمره 16 ذوب آهن.
 • اسکلت از پروفیل های سنگین در ابعاد 40*40 سانتیمتر با ضخامت 2 میلیمتر است. که به وسیله جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند.
 • کف کار از تخته های ضد آب با ضخامت 18 میلیمتر به همراه کفپوش پی وی سی طرح پارکت.
 • پوشش خارجی بدنه و سقف از ورق فولادی گالوانیزه شده با ضخامت 50% میلیمتر به همراه رنگ الکترو استاتیک.
 • دو عدد پنجره از نوع دو جداره یو پی وی سی.
 • درب از نوع تک جداره آلومینیوم سنگین.
 • دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی های روکش دار قابل شستشو با طرح های متنوع چوب و کاغذ دیواری.
 • سیستم سیم کشی برای برق و تلفن به صورت روکار با داکت های استاندارد.
 • نصب کلید، پریز و چراغ های روشنایی داخلی و بیرونی به همرا فیوز مینیاتوری.

راهنمای خرید کانکس

 • برای اطلاع از قیمت کانکس از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
 • جهت ثبت درخواست پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.
 • یا مستقیما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
 • 09122486879
 • 09369595087
 • 09129511015
 • 09129531015

پست مرتبط

Enter your keyword